Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zlomenina bederního obratle

Dobrý den, 8.3. se mi stala nehoda při které jsem si zlomila bederní obratel. Konkrétně "Traum. komprese obratl. těla L1 s klín. snížením obratl. těla lehčího rázu o méně než 1/3 výše s drobnou abrupcí přední horní hrany obratl. těla."
Pokud se v tom někdo vyzná, mohl by mi poradit co to vlastně znamená ? Naši doktoři nejsou moc upovídaní aby mi řekli nějaký větší detail krom toho, že mám zlomený obratel.
Taky jsem četla nějaké tak 9 let staré diskuze, kde lidi psali, jak s podobnými zlomeninami leželi víc jak měsíc. Což já jsem si nemohla dovolit vzhledem k tomu, že maturuji. Takže jsem ležela jen 3 týdny a pak chodila do školy. Myslíte, že by to mohlo prodloužit léčbu nebo zvýšit riziko nějakých následků? Popřípadě jaké následky mohou být ?
Normálně žádné bolesti nemám, jedině když jsem třeba nahnutá při normálních činnostech jako je čištění zubu nebo když umyju po sobě nádobí, to mě to začne bolet skoro hned. Při vaření kde přešlapuju z místa na místo a nejsem moc nahnutá nad něčím tak to začne bolet do 1-2 hodin.
Máte nějaké doporučení? Nějaké svoje zkušenosti? Znáte cviky co bych na to mohla doma dělat, nebo je to teď zbytečný a mám si počkat až budu chodit na rehabilitace?
Taky je mi třeba blbý, nevydělat doma ani myčku nebo dát prádlo do pračky. Je to nějak moc špatný na ten obratel? Nebo by se to sice nemělo, ale ten obratel to zvládne?
Za chvíli to budou 2 měsíce a na kontrole před 10ti dny mi řekli, že si mám domluvit další kontrolu až za další dva měsíce a nic víc.
Děkuji

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny