Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak sehnat neobvyklá jídla v Pze

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak sehnat v Pze velmi neobvyklá jídla. Nevím jak to přesně popsat, jde mi o něco o čem opravdu člověk běžně neslyší a bez gastroturistiky. Níže dávám odkaz na jeden článek, aby to pomohlo objasnit kam dotazem mířím. Předem děkuji.

https://cestovani.idnes.cz/nejbizarnejsi-jidla-na-svete-dic-/kolem-sveta.aspx?c=A150323_215838_kolem-sveta_skr

Proc? Sem projel galerii a vetsinu toho jsem jedl, byt treba v jiny uprave. Snad akorat to rorysi hnizdo jsem nemel. Vetsina toho je naopak chutna az velmi chutna, treba potkan je mnohem lepsi nez treba nutrie - kralik mu nesaha ani po drapky.
A pokud o me nekdo tvrdi, ze jsem prase, tak budiz. Klidne i, kolega Prasak promine, prasak.

V pohodě, neberu si to osobně, prostě jen sklízím následky nicku, vymyšleného v postpubertální euforii.

Ono to žrádlo je často o zvyku a kulturním prostředí. Hmyz leckde žerou, ale v Evropě to není zrovna běžný, takže psychika se samozřejmě vzpírá, taky bych to nedal. Maso z potkana by mi nevadilo, je to taky jen hlodavec, jako králík. Naše jelita, či jitrnice by taky leckde nedali - je to koneckonců zpracování zbytků a odpadu ze zabíjačky. Prakticky je to navoněná bída, ale šmakuje nám to.

Já jsem zase někde četl, že zajíc nemá s králíkem moc společného, spíš s koněm.
Jinak od doby co byl otec u myslivců a občas přinesl domů něco střeleného, převážně zajíce nebo bažanta, mám ke zvěřině na talíři vztah spíš mírně negativní.
A totéž ke králíkovi, nejlepší je, když ho někdo umí upravit tak, aby nechutnal jako králík.
Ale od smrti hladem asi zachránit dovede.