Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umrti matky a nasledna pece o postizene dite

Dobry den, pred par dny mi zemrela vazne nemocna matka ktera jeste pecovala o postizene dite 16 lete, s peci jsem ji casto pomahal protoze jiz na to nestacila. Ted po smrti matky jsem na vsechno sam, staram se o sebe a o dite. Dite ma jeste otce kteremu je pres 60 let a zije neznamo kde ale vyzivovaci povinnosti plati. V nejblizsi dobe se chystam na socialni spravu kde chci zazadat o priurceni pece o sestru na me, chci se jeste nejakou dobu o ni starat ja, nechci ji hned davat nekam pryc. Pripominam ze jsem jeji nevlastni bratr ale zil jsem ve spolecne domacnosti. Chci se zeptat jestli na to mam narok na jeji peci dale, diky za odpovedi.

Opravdu je to nevlastní sestra? Lidé poměrně často zaměňují vlastní polorodé sourozence (mají
společného jednoho rodiče) s nevlastními sourozenci, kteří nemají společného ani jednoho rodiče).

Obraťte se na OSPOD v místě bydliště, měl by Vám poradit, jak postupovat.