Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je nutné "aktivně" rušit zájezd s invia.cz když nemuzu jet?

Před 1.5 rokem jsem blízkým dával dárek - poukaz invia.cz za 10 000kč na zájezd k moři a dále nějaké peníze v hotovosti na zájezd. Peníze si vzali, poukaz nechtěli (asi nechtěli jet k moři, nevím). Poukaz mi zůstal, nepodařilo se mi ho prodat (nechtělo se mi s tím otravovat) a za pár dní mi má vypršet... Problém je že se mi zase tak moc k moři nechce jet, ale především mám strach že i když si nějaký zájezd koupím (někdy k podzimu asi), tak stejně nebudu moci jet, v dnešním roce mě čeká ještě dost věcí a pravděpodobně při mém štěstí v termínu kdy budu muset jet se mi objeví něco jiného a já nebudu nakonec moci jet i když zájezd bude už koupený...
Chci se zeptat - jde jednoduše na zájezd nejet a nijak o tom neinformovat invii/cestovku/dopravce (letadlo nebo bus)? Nebo pokud se nakonec rozhodnu nejet je dobré/potřeba pár dní předem o tom informovat někoho?
Podle mě... když nebudu moci jet, tak prostě nepojedu a nemusím o tom nikoho informovat/"omlouvat se"...?

Kde to žiješ? Představuješ si to jak Hurvínek válku! Uvědom si, že nákupem zájezdu máš rezervováno místo v letadle či autobusu, ubytování, stravu, průvodce atd. atd. Pokud se rozhodneš na zájezd nejet, samozřejmě to musíš oznámit (samozřejmě písemně) a samozřejmě zaplatíš i nějaké poplatky za storno zájezdu - čím blíže ke dni nástupu, tím budou větší:

Jaké jsou podmínky při zrušení zájezdu je vždy pevně dáno v cestovní smlouvě, kterou při koupi zájezdu uzavíráte Vy jakožto zákazník a cestovní kancelář, jakožto prodejce. Tam si vždy ověřte jaké sankce a poplatky budete platit v určitém počtu dní před odletem.

V článku máš i příklady storno poplatků a možnost pojištění proti storno poplatkům.

Edit: Ptal ses na Invia - obchodní podmínky najdeš zde, jsou tam i poplatky za storno:

do 65. dne před realizací Zájezdu skutečně vzniklé náklady, nejméně však 10 % z celkové ceny Zájezdu;
65 až 46 dní před realizací Zájezdu skutečně vzniklé náklady, nejméně však 20 % z celkové ceny Zájezdu;
45 až 31 dní před realizací Zájezdu skutečně vzniklé náklady, nejméně však 50 % z celkové ceny Zájezdu;
30 až 16 dní před realizací Zájezdu skutečně vzniklé náklady, nejméně však 80 % z celkové ceny Zájezdu;
15 dní a méně před realizací Zájezdu 100 % z celkové ceny Zájezdu.

Ale vy to nechápete... tohle se neřeší v mém případě. Já mám již zaplacený poukaz dárkový a z toho se žádné peníze nevrací (!). To co jste napsal vy platí pokud zájezd platíte v hotovosti a ty "storno" poplatky znamenají odečet z toho co vám VRATI... Mě nikdo nic vracet nebude, takže zadne storno poplatky platit nebudu... Chápete?

Je v mém případě tedy nutné předem něco oznamovat že nebudu moci jet nebo prostě se stačí jen nedostavit? (je mi jasné že celá částka v tomto případě prostě propadá).