Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ridicak skupina B

Dobrý den, na brigádě jsem dostal iveco daily se skříni s celkovou hmotnosti 3,5t. Zajímá mě, pokud se vozidlo naloží, mužů ho pořad řídit se skupinou B?

Rozhodujúca je maximálna dovolená hmotnosť naloženého vozidla. Vo vyhláške sa hovorí o celkovej hmotnosti vozidla, teda tej, čo sa uvádza v technickom preukaze. Ak je v TP uvedená hodnota 3,5t, tak to je práve najťažšie vozidlo, ktorá ešte riadiť môžeš - ale ani o gram viac.