Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jídelníček

Zdravím všechny, rád bych se zeptal zda je možné sestavit zdravý jídelníček na měsíc, který by se vlezl do 1000kč. Odjakživa jsem měl nadváhu a chtěl bych s tím něco udělat. Problém je v tom, že jakmile zaplatím bydlení apod. nutné výdaje. Zbyde mi na měsíc něco málo přes 1000kč. Aktuálně stravu řeším tak, že mám v práci kantýnu kde máme oběd za 32kč ( polévka + hlavní jídlo ). A doma jím většinou jen nějakou housku nebo prostě něco, co mě zasytí. Mám tedy nějakou šanci ? Díky.

Pokud Ti jde o to, že chceš udělat něco s nadváhou, doporučuji dále popsanou "dietku". Je nenáročná na výdaje, určitě Ti těch 1000,- Kč bude stačit, ale náročná na sebekázeň a silnou vůli. Mám ji odzkoušenou sám na sobě a její pomocí se mi podařilo "sundat" 25 kg, za půl roku. Ze 111 kg na 86 kg. A zatím si tu novou hmotnost už 3 roky, bez problémů, udržuji.

„Půlkrajíčková“ redukční dieta.

Základní a důležité omezení:
- nejíst jakékoliv sladkosti !!!
- pití nesladit !!! pokud nutno přisladit, používat umělá sladidla
- nepít jakýkoliv alkohol
- mimo dále uvedený rozpis nejíst opravdu nic dalšího!!!
- pít dostatečné množství NESLAZENÝCH tekutin – není ale nutno přehánět !
- nejíst jakékoliv jiné pečivo (rohlíky, housky, koláče, buchty a pod.)

Hlavní zásady a postup hubnutí:
Důsledně dodržovat stravování dle dále uvedeného rozpisu !!!
Po prvním měsíci nedojde k žádnému snížení hmotnosti, může dojít dokonce i zvýšení o cca 1 kg!!!
NUTNO NEVZDAT a VYDRŽET !!!
Další měsíc a pak každý další spolehlivě pokles hmotnosti o cca 4-5 kg.
Není nutno nijak zvyšovat tělesnou aktivitu, pokud se zvýší, není určitě na škodu, ale není to podmínkou.

Rozpis stravování:
Při mazání chleba možno používat máslo, sádlo, sýry, tvaroh, paštiky a cokoliv dalšího, ne v silné vrstvě.
Při přípravě oběda možno používat jakékoliv potraviny a jakékoliv přílohy- zkrátka běžně jako dříve
(pro přípravu salátů a úpravu jídel možno použít i běžné přiměřené množství cukru)

Snídaně (07.00 hod.) - půl krajíčku jakéhokoliv chleba (obyčejný) namazaný libovolně čímkoliv-viz výše
Svačina (10.00 hod.) - dtto
Oběd (12.00 hod.) - cokoliv dle chuti (maso+zelenina+přílohy), porci asi 2/3-3/4 jako dříve
(občas možno vynechat polévku)
Svačina (15.00 hod.) - půl krajíčku jakéhokoliv chleba (obyčejný) namazaný libovolně čímkoliv-viz výše
Věčeře (18.00 hod.) - dtto (možno vynechat a nahradit třeba jedním jogurtem +pomeranč, jablko)

Velmi důležité !!! PAK UŽ NIC NEJÍST !!! Možno pít (neslazené nápoje- voda, minerálka, čaj).
Dobu jídla dodržovat v toleranci cca 0,5 hodiny. Mezi jídly pauza cca 2-3 hodiny.
(Ale není to nijak kritické, občasné nedodržení nevadí).

Doporučení a závěr.
Ráno před snídaní a večer před spaním se zvážit na dobré digitální váze.
(Někdy vás ostatní považují „za blázna“, ale je to důležité k okamžité reakci v případě přibývání)!!!
Po ukončení redukce přejít na běžné stravování, ale „hlídat“ hmotnost (každé ráno a večer) a při případném zvýšení (0,5-1 kg) okamžitě redukovat snížením příjmu (ale nemusí být přímo redukce viz výše, ale stačí omezit běžný příjem, běžné stravy).
Po určité zkušenosti, při běžném stravování všeho, se dá hmotnost udržovat v toleranci 1 kg bez problémů.
Při případných „oslavách“ možno i sladkosti, alkohol a „popřát si“, ale vždy přiměřeně a pak případně 2-3 dny trochu opět omezit běžné porce.