Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Brno - Praha/Vysočany - ktorú trasu zvoliť?

Zdravím celé fórum, vodičov a Pražákov zvlášť,

v auguste sa chystám do Prahy-Vysočan (do okolia O2 Arény, resp. parku pri Rokytke). Budem prichádzať zo smeru Brno. Všimol som si, že pri príjazde do Prahy mám na výber 2 možnosti:

1) Ťahať na Centrum cez 5. května, Nuselský most, Wilsonovu a Rohanské nábřeží. Túto trasu trochu poznám, išiel som ňou 2-krát.
2) Strihnúť to cez Spořilovskú na Jižní spojku, Průmyslovú a Kolbenovu.

Chcel by som sa preto znalých opýtať, či vidia medzi týmito trasami nejaký zásadný rozdiel, napríklad v plynulosti premávky.

Vďaka za každú odpoveď.

Trasa přes Nuselský most je rozkouskovaná spoustou semaforů. Jižní spojka bude rychlejší.
Pokud by se vyskytl nějaký problém na D1 za odbočkou na Jihlavu, uvažoval bych i o trase Havlíčkův Brod, Kolín, D11.

Když jedu autem do Prahy a nemusím do vnitřního města (třeba že tam nevezu manželku, to by mi neprošlo), tak auto zaparkuji na nejbližším parkovišti na kraji (jedu po D11 od HK, tak tady
https://goo.gl/maps/ZmXs8yj7abG2
akorát teď ti kutilové tam narazili na naftu nebo na zlatou žílu, tak odjezd odtamtud je poněkud komplikovaný) a pokračuji metrem, ty nervy kdo mi to kde odře a jestli najdu plac na parkování mi za to nestojí, navíc mám už MHD zadarmo, tak ušetřím i benzín.
Kdybych jel po D1, tak bych to upíchnul někde tady
https://goo.gl/maps/n8YMqJaVg4x

Osobně jezdím tím směrem tak, že sjíždím už na Chodově, tj. Chilská - Ke stáčírně - K Horkám - Průmyslová. Z Průmyslové pak normálně na Poděbradskou.

Optimální je ale sjet si aktuální možnosti v navigaci typu Waze, nicméně tahle výše uvedená varianta bývá nejrychlejší.