Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zbrojní průkaz

dobrý den,
prosim je tady nekdo,kdo má zbrojni prukaz C nebo aspon ví jak na to?mel bych otazku ohledne pojistky na zbrani
tahem dopředu(k hlavnim) je zbran zajistena nebo naopak?zajima me to u malorážky a brokovnice
predem dekuji,odpoved celkem specha tak kdyby nekdo vedel tak budu nesmírně vděčny

loading...

Dopredu (odsebe) je "odjistena". (jinak se ze zbrani zachazi vzdy, jako by byla nabita a drzi se ukazovacekem miho kouhoutek po strane zbrane)
* Nevim jak to maji nekteré strasi co pouzivaji hlavne myslivci, ale po posunuti by jsi mel videt cerveny BOD, ktery by to mel pozici zabezpeceni znazornovat.

je videt cervena tečka to znamena,ze zbran neni zajistena?

- Pokud je viditelná cervená tecka (po levé strane) , tak je zbran "odjistěna".
- Nez vystrelis, musi byt zbran zajistena.
* Az pred vystrelem, posunes palcem kouhoutek az cvakne = odjisteno -> vystrel -> zajistit, jinak musi byt "VZDY" zajistena. (i kdyz je prazdna opakuji : "VZDY SE K NI MUSIS CHOVAT JAKO BY BYLA NABITA")