Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nález vzácných starých mincí - mám je prodat nebo si je nechat?

Dobrý den, před několika týdny jsem na procházce se psem našel truhlu plnou vzacbych starověkých mincí. Pes tam hrabal a já se šel k němu podívat a něco se tam lesklo, pomohl sem to vyhrabat a objevil truhlu nedotknutou aspoň 50 let. Poklad swn vzal domů a podíval se na mince co se zde nachází, nejprve sem si myslsl ze to budou jen obyčejné mince za pár tisíc korun ale našel sem tam spoustu mincí z roku 1830 a méně. Nejvzácnější mince zde byla zhruba za 100 000 Kč minci tu bylo obrovské množství, poklad může být v hodnotě 15-25 milionui korun, mám poklad prodat nebo si ho nechat, pokud se ho pokusím prodat hrozí mi Trestni stíhání, mám ho předat svým detem protože hodnota bude mnohem vyšší. Vetsina lidí tomu stejne nevěří protože se to může zdat neuvěřitelné ale i tak bych byl rád za jkaoulljak odpověď a radu.

Opravdu se tak nudíš,že denně vymýšlíš kraviny a zamořuješ s tím internet v domnění,že tomu někdo věří?Jsou holt prázdniny.
Takže dokud sem nedáš aktuální fotky toho pokladu i svého psa,tak tomu prostě nikdo věřit nebude a budeš nadále pokládán za mentálně postiženou osobu.Tak se snaž to vyvrátit.A ty děti doufám nikdy mít nebudeš,takového tátu bych jim nepřál.

Odporucam ti nabuduce popracovat na pribehu:

truhlu plnou vzacbych starověkých mincí.

Starovek urcite nie je datovany od roku 1830

Pes tam hrabal a já se šel k němu podívat a něco se tam lesklo,

Pes hrabal lebo mince smrdeli po slanine nie, ci to je specialista na mince? Nieco sa tam lesklo? Videl si, co spravi kov po par rokov v zemi? Robi cokolvek, ale urcite sa neleskne.

pomohl sem to vyhrabat a objevil truhlu nedotknutou aspoň 50 let.

Uz vidim ako v tychto suchach hrabes vlastnymi rukami a vyhrabes truhlu zo zeme. Ja som pred par dnami sadil tuje a chudak ryl dostal zabrat kym so sa dostal aspon do 30cm. Tych 50 rokov si odhadol podla casopisu, v ktorom boli mince zabalene nie?

ale našel sem tam spoustu mincí z roku 1830 a méně

Na minciach sa nerazili roky, takze si nemohol ziadnu mincu datovat presne na rok, maximalne na obdobie.

Nejvzácnější mince zde byla zhruba za 100 000 Kč minci tu bylo obrovské množství,

Ukaz mi mincu za 100k ty trubka. Cim viac minci z daneho obdobia koluje na trhu tym mensiu hodnotu maju. Ten odhad 15-25 mil si spravil predpokladam z prirucky mladeho numizmatika, ze?

P.S. Skus si nabuduce pripravit bachorku lepsie, mozno ta tu necham este niecim prispiet.

Doporučuju si s tímto příliš nezahrávat. Stačí zmínka na internetu a do druhého dne máš doma "benga" a budou tě vyslýchat, kam jsi to ulil. Prý se to stává, teda pokud to nebyl podobný blaf jako tento. (Kdysi kdosi chtěl někoho na jednom fóru popíchnout a napsal že našel já už nevim co, takly nějaké mince, a pak se ptal, kdo na něj ty benga zavolal (spíš si to přečetli a vypátrali ho) a že jim dlouho musel vysvětlovat, že to byl kec.)