Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kožený kabát po tchánovi - co s ním?

V rámci bytové debordelizace jsme padli na kožený kabát ještě po tchánovi. Zkoušel jsem ho nosit, je u něj i zimní vložka, ale nic moc, větrovka zastane stejnou službu a je skladnější.
Koukal jsem po internetu, něco takového se nabízí jako:
"kožený kabát gestapo" (tchán určitě u gestapa nebyl, ale mohla to být "válečná kořist" z té doby) nebo "kožený kabát důstojnický" (to spíš, tchán byl voják z povolání) a cena bývá pár tisíc.
Na kabátu ani na zimní vložce jsem nenašel žádné štítky ani označení, tak nevím, kde k němu tchán přišel.
Jen se chci zeptat, zda o podobný artikl je zájem nebo si ho máme nechat jako památku - za odvoz ho dávat nebudeme.
Pokud by se nějací zájemci vyskytli i tady, když tak SZ.
[83005-kabat2-jpg]

kožený kabát důstojnický

Urcite ? To bys IMHO poznal podle vrchni uchytky (nebo razitka) pro hodnost a kozenych kabatu (jsme kde 1970-1980 max ?) moc Ceska armada taky ve vyzbroji nemela. Podivej se jestli neni nasivka (vyrobce) spis na té vlozce. (podivej se aji na knofliky jestli maji inicialy, nebo pod limec)
Vzpominam ze jsme také na pude takové meli, dokonce jeste jeden delsi tusim byl tmave fialovy, ale pres jejich vzhled jak z Bondovky, myslim ze zadnou cenu (mozna az na sentimentalni) nemeli, ale nikdy nevis stesti urcite zkus..
* Jestli je z kuze (nebo ho chces dokonce prodat) , tak ho hlavne necisti s vodou ale, patricnym olejickem ;-)