Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agamy a Psi?

Ahoj všichni, za chvíli budu mít německého ovčáka, chtěla bych se tedy zeptat jestli je německý ovčák přátelský k ostatním zvířatům nebo jestli by je hned sežral. Děkuji předem.

Záleží na povaze a výchově. Což je vždy "sázka do loterie" a ne pouze u NO. V naší "smečce" společně volně fungující, máme 2 NO, 2 pražské krysaříky, 1 teriéra, a další dva křížence nedefinovatlné rasy. A k tomu cca 12 koček a kocourů. A všichni se snášejí bez problémů. Pouze někteří psi občas na jiného, nebo na kočku, pouze zavrčí, ale nikdy se neperou a nikdy si ještě neublížili. A na cizí psy, jdoucí kolem plotu, sice štěkají (a někdy hodně), ale zatím ani na žádného z nich nikdy nezaútočili, pokud se dostali ven.

To bys právě měla, ať si na sebe zvyknou. Pokud tě pes poslouchá, stačí si vzít tu agamu na klín, otočit ji směrem od psa a psa nechat, ať si ji očichá.
Po čase je otoč tak, aby na sebe viděli. Chce to trpělivost, nebýt u toho nervózní a dělat to několikrát denně. Do týdne budou kamarádi.

Jak budeš mít čas, zkoukni pár dílů https://www.youtube.com/results?search_query=znalec+ps%C3%AD+du%C5%A1e
Mně to pomohlo vychovat perfektního psa. Opravdu je rozdíl, jestli budeš nervózní nebo ne.

Máš pravdu v tom, že těch pár dní nebo hodin ve stresu bude, ale jestli mají být ve společné domácnosti, je podle mě lepší ať si na sebe zvyknou. Pokud ne, tak jednoho dne se potkají a tu agamu zakousne.
Můj pes teď spává s druhým psem společně s kocourem. Seznámení trvalo asi 3 dny.

Sestra nedávno jela na 14 dnů na dovolenou a přinesla mně na hlídání králíka. Držela ho v ruce a já měl v pokoji mého labradora. První co udělala bylo, že začala panikařit a říkat psovi "nesmíš, nechej toho" a pes byl samozřejmě hned vzrušený a začal skákat. To byl teprve stres.
Vzal jsem si králíka, sestru poslal z pokoje pryč ať se uklidní, že se nic nestane a ať se pak přijde podívat. Za 20 minut se přišla podívat a viděla králíka a psa spolu, úplně v pohodě. Oba dva byli puštění na volno v jedné místnosti a králík se nebál, protože ke psovi normálně chodil.

Ale tvůj názor ti neberu, lidi jsou různí. Můj názor je ten, že je lepší být ve stresu menší dobu.