Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doučování matematiky

Zdar lidi,

momentálně doučuji několik lidí matematiku, ovšem to jsou kamarádi, kteří mi neplatí. Chtěl bych ovšem doučovat matematiku tak trochu "veřejně" - tedy aby se ke mně mohli přihlásit cizí lidi (za peníze). Samozřejmě bych si k tomu chtěl vytvořit web, vizitky atd., takže bych šel na internetu určitě vidět, že nabízím doučování.

Chci se zeptat, co všechno pro to musím splňovat, když si chcu za to nechat platit? To mám mít živnost, anebo co? Mám a budu mít stále statut studenta, je mi 20 let.

Děkuji za informace! ;)

Tak budu to mít jako "přivýdělek" ke škole, takže maximálně 2x nebo 3x týdne, dle času. A to ještě uvažuji s tím, že se mi ozvou lidi a budu mít "plný stav doučování". Takže kdyby se v tom chtěl někdo rýpat, nehrozí mi třeba nějaká pokuta či tak?

Hmm, problémem je, že podnikatelé (pokud se nepletu) první 2 roky dostávají od státu nějaké úlevy apod. (tímto krokem stát podporuje podnikatele, že). Ovšem nevím, co budu přesně dělat v budoucnu a nechcu si zahodit tyto výhody na nějaké doučování.

Ale pracuji už v jedné větší zaběhlé firmě, která vyrábí koupelny. Kdybych se třeba dohodl tam, že bych to jakožto jejich zaměstnanec dělal "pod nimi", mohli by třeba fakturu vystavit oni s tím, že "žáci" by to platili jim a následně by to firma zaplatila mně? Nebyl by to třeba podvod?