Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se sehnáním práce

Ahoj,

mám trochu problém, vystudoval jsem grafiku na střední a potom bakaláře v oboru malba, ale během studia jsem moc nechodil na brigádu ani sem nesháněl praxi
v mém oboru protože sem se trochu styděl oslovovat firmy.
Po skončení studia jsem si udělal porfolio z několika grafických prací a snažil jsem sehnat práci v mém oboru klidně i nějaké druhořadé grafické práce (dtp) ale pokaždé mi po řekli, že mám bud málo praxe,
nebo mi po pohovoru oznámili, že vzali zkušenějšího uchazeče.
Tak jsem začal pracovat ve skladu kde balím knihy abych měl alespoň nějakou práci.

Nevíte náhodou kde bych mohl v mé situaci získat praxi v mém oboru, nebo jestli není nějaká možnost získat práci, kde by nevadilo, že nemám moc praxe?
Projíždim pracovní portály a skupiny na facebooku, ale připadá mi to beznadějné.

Nenech se svézt na vlně populismu, že dneska se práce hledá snadno. To se týká pozic s nízkou kvalifikací a nízkým ohodnocením. U odborných pozic s vyšší přidanou hodnotou stále rozhoduje praxe a nebude tomu jinak. Z absolventa se nikdo na zadek neposadí ani dnes.

Zakladateli dotazu: je to celkem v pořádku a potká to více méně každého, kdo hledá první práci (a nemá protekci), takže se nemusíš cítit méněcenný. Sleduj inzeráty dále a oslovuj známé. Časem se objeví nějaká příležitost jak začít.

Co je populistického na tom, že firmy shánějí zaměstnance ve všech oborech netuším, ale zdá se mi, že jste napsal tazateli prakticky totéž, co já. Ovšem on se tu od té doby, co sem plácnul toto téma neukázal, takže stále netušíme, co umí a tedy si tu opět můžeme jen plácat játra a ničeho se nedobereme. Jestli takto zodpovědně shání i tu práci, tak problém asi nebude v tom, že nemá praxi.

Ahoj,

děkuji vám všem za odpovědi, hlavně Niko Bellicovi. Už sem se celkem smířil s tim, že to je tak jak Niko píše, že to chce holt trpělivost.
A abych odpověděl na otázku co umím položenou Kurtem, tak je to zhruba tohle: pracovat v grafických programech (photoshop, illustrátor, indesign), takže ořezávat fotky a vytvářet aspoň jednodušší grafické návrhy, třeba logo, leták, obal na cd atd.