Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem fixní část poplatku za elektřinu v paneláku se platí jedenkrát nebo dle počtu nájmů

Zajímalo by mě, jak je to s platbou elektřiny v paneláku. (Cenu elektřiny za měsíc lze rozdělit na fixní složku Kč/měsíc i kdyby nic nespotřebovaválo energii a pak za samotnou spotřebu dle Kč/kWh).

Zajímá mě cena elektřiny za celý panelák. Platí každá králíkárna svůj fixní poplatek a nebo se platí jen jeden fixní poplatek(tzn že se to jeví, jako jeden odběratel elektřiny)?

Doplňující otázky:
- Který ze způsobů je levnější? je nutné brát v úvahu, že fixní poplatek bude vyšší, protože došlo k okradení zákazníků přes započtení hodnoty jističe a tedy )ogicky nutně panelák bude mít vyšší hodnotu jističe ( ne nutně přímo úměrně, může být menší než prostý součetú, ale je otázka, zda je cena za jistič lineární a zda nedojde k úspoře na dalších fixních poplatkách
- Který se používá?
- Je z toho něco ne/legální (schovat víc odběratelů za jednoho)
- Pokud dojde k "schování za jednoho", je technicky možné měřit spotřebu každého (aby bylo možné určit, kolik má každý odběratel zaplatit, přece se nebudou dělit rovným dílem)

Každý byt je u distributora evidován jako samostatné odběrné místo, takže žádný napojování jako společný barák. Každý má svůj elektroměr a ten si platí přímo distributorovi a dodavateli elektřiny.
Pak je v domě společná elektřina (osvětlení chodeb, výtah) a to má taky vlastní elektroměr, obvykle evidovaný na SVJ, nebo na družstvo a platba za tento elektroměr se rozpočítává podílem na jednotlivé byty. Pokud se nepletu, tak podíl na této platbě je poměrný k podlahové ploše bytu.