Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dobrý válečný film

Zdravím... Hledám už delší dobu nějaký dobrý válečný film něco jako když utichly trumpety, nepřítel před branami, zachraňte vojína ryana, ani krok zpět atd... Nějakou dobrou akci kde se člověk vžije do charakterů ve filmu a oblíbí si je.Chci nějakou akci ale ne rambo styl to nemám rád něco realistického a ne černo bílý.Díky

Nevím, jestli děj musí být výhradně zaměřený na 2. světovou, ale moje oblíbené příběhové, které stojí za shlédnutí (kromě těch, co už si zmínil) jsou:

Černý jestřáb sestřelen
Četa
Tenká červená linie
Schindlerův seznam
Mariňák
Olověná vesta
Most přes řeku Kwai
Údolí stínů
Vlajky našich otců
Poslední mohykán
Statečné srdce
Dobré ráno, Vietname
3 králové
Tucet špinavců
Frajer Luke
Hartova Válka

Určitě jsem na spoustu ještě zapomněl, každopádně např výše zmíněný film: Železná srdce mi naprosto nesedl, přišel mi uplně stupidní, asi jsem už starý...

Wikanův tip BOB je super, rozhodně taky doporučuju, hltal jsem od prvního do posledního dílu.

PS: český kousek Tobruk je také velké zklamání, ač jsem hltal dokumenty o natáčení a vím, že si herci prošli peklem, aby byl snímek co možná nejrealističtější, podepsal se na něm nízký rozpočet. Ale také doporučuji alespoň jednou shlédnout.

Tobruk se mi prave strasne libil. Tim, ze v nem - vcelku realisticky - neni zadnej "primej" kontakt s nepritelem. Kulometna palba vedena na stovky metru, obcas prilitne delostreleckej granat... mozna proto mi prisel mnohem desivejsi nez spousta filmu, kde se to reze hlava nehlava z minimalnich vzdalenosti.

nejsem si jistý, jestli to není černobílé, protože to je starý film (asi jo). je to jeden za mě z nejlepších filmů. je to z války, ale velmi komorní, žádná válečná vřava se tam nekoná. je to britské a pro někoho, kdo má k tomu vztah, byl na vojně apd. by to mělo být dobré. Umírání za dlouhého dne...