Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plat Prazaku

Měl bych dotaz na Pražáky. Koukal jsem, že průměrný podnájem stojí v Praze 18tisic Kč+-, proto by mě zajímalo kolik si tak lidé v Praze vydělají, protože pro někoho žijícího mimo Prahu je to opravdu cena celé jeho výplaty, tak třeba by mě zajímalo ať mám trošku přehled o platech..kolik si třeba vydělá dělník ,prodavačka,zdravotní sestra, urednice např
Předem děkuji

Zajímala by mě ta definice "zbytek republiky". Protože třeba jen Brno je o dost jiný platový svět, než jeho okolí. Zatímco obyčejný dělník v Brně dostane nástupní základní mzdu okolo dvacky, tak o dvacet kilometrů severněji (a ještě pak dál) můžou být rádi za 15 - 16 litrů.

Prodavačka v Globusu Praha 10-18 tisíc.Moje mladá tam makala, než jsme započali rodinu.Jelikož makala na úseku shopu s uzeninou, měla největší peníze (těch 18) v čistém.
Já, coby elektromechanik/diagnostik autobusů a TIRů si mimo Prahu vydělám něco přes 32 čistého.
Ono nesmíš v Praze makat a zároveň bydlet, protože pokud nemáš něco svého, jsi v prdeli.Co vyděláš nacpeš do nájmu.Záleží taky jak jsi náročný.Ne každému stačí garsonka za 6000 někde na Andělu, kde jsem začínal.
Už máme svůj vlastní domek kousek od Prahy za pár tisíc hypotéky měsíčně a jsme v klidu.Ale k tomu se každej dopracuje sám, po svém a za své.