Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osamostatnění - nájem bytu

Ahoj... chtěl bych se tak za rok nebo dva osamostatnit... zajímá mě, co vše se platí v pronajatém bytě... plyn + voda + elektřina + nájem + internet + vytápění + fond oprav + rozhlasové a televizní poplatky.... co ještě? je-li tady někdo z opavy, ostravy, mužete mi řict vlastní zkušenost? max 2+1... děkuji

Na nájem se vykašlat.Postav si svoje a máš vystaráno.Podle toho že se chceš osamostatnit soudím že jsi mladý člověk.
Vyraž za prací, našetři nějakou kačku a jdi do hypotéky.Ale na Ostravsku tě moc budoucnost nečeká.
Než zbytek života platit někomu za něco, co nikdy nebude tvoje.

My postavili bungalow nedaleko Prahy za necelé dva miliony, pozemek jsme sice dostali zadarmo ale to už není tak velká položka (max další milion).
Hypotéka na 1,2 milionu na 25 let za 4900 měsíčně.Měli jsme našetřeno cca 700 tisíc.
Vlastní studna a čistička (odpadá vodné a stočné).
Topení krbem s výměníkem (ročně za deset kubíku dřeva cca 3 tisíce) .
Jediné co platíme je elektřina(3100 měsíčně) a to nám každej rok kolem 18 tisíc vracej.V záloze elektrický kotel kdyby se něco podělalo.

Za mě: v bytě bych chcípnul :-)

Myslite, ze timto jste mu nejak realne pomohl/poradil?
Sice nema nasetrene 700000, pak mu chybi jeden milionek navic na pozemek, ale az na tyhle dva detaily se podle vaseho vzoru do dvou let muse osamostatnit :-). Jinak nic proti, ja Vam ten bungalov preju, akorat rada trosku mimo misu ;-).