Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Delivery USA

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či budem platiť nejaké poplatky keď mi kamarát odoslal prostredníctvom USPS 1 mikinu bez ceny a poštovné platil on celkovo aby mi to prišlo? Lebo som sa nejak dozvedel dnes od iného kamaráta že budem platiť nejaké CLO a DPH , čo je na tom pravda ? Ja nemám žiadnu cenu na to nastavenú ani nič take tak som sa opýtal toho kamaráta v USA že on napísal pri odoslaní nejakú hodnotu tovaru a že platiť nebudem nič keď to príde na Slovensko. Tak ako to vlastne je ?

Ja nechápem proste prečo by som mal platiť clo a DPH za niečo čo dostávam ako darček. Čo im to šibe ? Pochopím že objednam niekde z nejakého eshopu a tam to nápisu cenu a to ale hento je darcek len a napísal tam cenu aby som nič neplatil.. dúfam že mi to prejde ,, ak nie tak neviem co budem robiť asi pôjdem za nimi na colnicu a vysvetlit..

Sám výše píšeš, že cena je vyšší. Chceš se systémem vydrbat, systém se brání..
Ale třeba to nikdo řešit nebude.

------
Při vlastním přímém dovozu se podobné věci nedějí. Mikiny narveš do odbaveného zavazadla a jediný, kdo do něj poleze, je teoreticky TSA (když tam budeš mít burákové máslo třeba ;-) ). V Česku kufr vezmeš z karuselu a jdeš.