Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cena těchto zbraní.

Pistol
Samopal M16
Samopal AK-47
Samopal „Uzi"
Sniperka
Rád bych kdybyste mi napsali přibližnou cenu na normálním/černém trhu, včetně ceny kulek.

loading...

Pistol - jaká?
Sniperka - jaká?
Uvědom si, že "pistol" nebo "sniperka" je stejně obecný název jako třeba "osobní auto".

M16 - od 25 000
AK47 - od 13 000
UZI - od 8 000

Náboje a konkrétní pistoli nebo sniperku si dohledej třeba na gundrak.cz
Pokud nemáš odpovídající zbrojní průkaz, tak automatické pušky nekoupíš.

Nebude to něco jako Yetti?
Pamatuju si, že takhle naivní byl i nějaký pan Fjotolf Hansen (za svobodna se jmenoval jinak) - taky jel do ČR nakoupit vercajk na střelby, protože tady to prý není problém. A světe div se, neuspěl.
Ale njde mi o existenci trhu, kterému někdo říká černý, jako spíše o tu utopickou představu, že tam lze nakoupit kdykoli, cokoli a ještě snad podle ceníku (tazatel se ptal na cenu).

Na ceny stačí kliknout na jakýkoliv odkaz prodejce zbraní. Co se týká černého trhu záleží na více faktorech. Zbraň byla ukradená a komu, nebo vyrobená z ukradených neidentifikovatelných dílů, pašovaná ze zahraničí, zda s její pomocí byla páchána trestná činnost a někdo se ji jako horkého zboží zbavil atd. Mě by zajímala cena dvou pistolí, které někdo ukradl z trezoru náčelníka policie před více jak deseti lety v nejmenovaném okresním městě. Pachatel nebyl dopaden, trezor nebyl poškozen, prostě záhada zamčeného pokoje.

Včelky nebyl problém. Každý jich měl ulito několik kvůli ztrátě ve stráži, jednou taky chyběly díku ulovenému zajíci:-D.
A když se uklízel sklad po výkoňákovi, našli jsme tolik, že to pokrylo z 50% jedny střelby včetně kulometů.
Ještě větší sranda byla, když se zdejchnul voják i se sapíkem.
To si na buzeráku sednul i vrtulník s papalášstvem.
Našli ho až P S-áci někde na Dobré vodě. A uhrál to na šikanu a houby se mu stalo.
Jó, zpětně se to jeví jinak.:beer:

Cože? Náboje se vyšetřovaly? ::)

Já pamatuji, že se celé bedýnky vysypávaly do sněhu v lese kousek od střelnice, protože staří psi si na střelbách nechtěli zaneřádit samopaly, aby je pak nemuseli čistit. Odebrané/vyfasované střelivo vrátit nešlo. A nemyslím si, že by zainteresovaní nižší lampasáci (velitelé rot) o tomhle nevěděli.. A z "kila" do tanku se používal střelný prach ve tvaru špejlí na různé samolétající prskavky. Pokud někdo chtěl spousty ostrých, nebyl to žádný problém.

Náboje se běžně rozebíraly, střelný prach vysypával do tvarů číslic, odpovídajících číslu demontátora, následně zapálením se ono číslo vpeklo do podkladu.

Na vojně jsem ale byl hluboko za minulého režimu, teď je to třeba jinak.