Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s pohlavím

Som dievča, pod 18 rokov a vôbec nie som spokojná so svojím pohlavím. Neviem čo mám s tým robiť. To, že chcem byť chlapec a že sa cítim hrozne ako dievča som zistila približne pred rokom. Už aj predtým som si hovorila, že by to mohlo byť vážne lepšie ako chlapec, ale iba pred skoro rokom som začala mať dokonca aj depresie z toho, že som dievča a že mám ženské telo. Veľa krát som povedala svojej mame, (nemám otca) že chcem byť chlapec atď, no ona si myslí, že to je len tou pubertou. Možno má pravdu, nie som si istá. Som rada, že mi vôbec dovolila nosiť chlapčenské oblečenie a ostrihanie vlasov na krátko... Stále nevidí, že chcem byť chlapec, keďže pred pár rokmi som ešte nosila dievčenské oblečenie. Čo mám robiť?

loading...

S tímhle problémem mohou opravdu pomoci jen odborníci,čili doktoři.Ono to nebude jen tak,že někdo řekne,že chce změnit pohlaví.Určitě to bude plno vyšetření,pohovorů,testů a bude to trvat dlouho,než to někdo vůbec rozhodne a povolí.Ono to jaksi nejde předělat na zkoušku a pak to zase vrátit,že to bylo původně lepší.A při věku pod 18 let to stejně nikdo jiný za tebe rozhodovat nebude,to snad nemůže ani zákonný zástupce,tj.matka.Počkej po pubertě,třeba se to nějak vytříbí na jednu nebo druhou stranu.Je to rozhodnutí na celý život,ale zase nemá cenu se celý život trápit a být někým cizím.Zatím se můžeš oblékat a česat klidně jako kluci,to nikomu nevadí,kamarádit se taky můžeš s klukama.

Jeden můj bývalý kolega měl dceru, teď má kluka. Moc jsem se nevyptával, neb je to blbé téma, ale bylo s tím hrozně běhání a lékařského vyšetřování než to proběhlo. Prý je teď holka/kluk vyrovnanější a spokojený.