Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlouhodobý kašel

Dobrý den
Chci se zeptat už nějakou dobu mě trápí kašel už to bude zhruba tak 3/4 roku. Nejčastěji kašlu doma v práci výjmečně a venku spíš vůbec mohl bych poprosit o radu co stim jestli dojít k obvoďákovi nebo k plicní nebo co by mohlo být příčinou nejčasteji tedy kašlu u počítače. Nejčasteji tedy kašlu hleny rýmou nijak netrpim . Děkuji za rady budu moc vděčnej jestli stim má někdo zkušenost.

Zajít k doktorovi určitě nebude na škodu.

Příčinou může být i alergie/reakce na něco. Výpary, květiny, formaldehyd, suchý vzduch, zvířata.. Verzí, ke komu zajít, je pak několik: plicní, alergologie.

Může to být i reakce na nějaké léky, např. Prestarium Neo (tabletky na snížení tlaku), mrkni na příbalové letáky všeho, co bereš.

no k plicnímu určitě zajdu můýou být třeba výpary s počítače co mi můžou vadit ? jinak leky zatím neberu zádné jen když jsem tedy nemocen docela mě to trápí ale začlo to když jsem onemocněl měl jsem angínu tu jsem měl teďkon v prosinci a mam pocit že se to zhoršilo tedy častěji zhruba po 2-5 minutach takový lehký pokašlání ale kdyby to nebylo draždíví kašel co tedy mam tak bych to tolik neřešil ale už to otravuje život tak snad jsem to neodchytil moc pozdě. Co se snažím tak často větrat jinak me nic nenapadá čim to může být ale bojím se že to bude výparama s počítače a to je můj koníček.

Výparama z počítače to nebude,počítač nejsou kamna. Ale pokud něco takového máš na mysli,tak hledej doma,co to je. Květiny,kuřáci,výpary ze sprejů,různé vůně ve sprejích nebo něco,co ti dráždí sliznici,třeba suchý vzduch v místnosti.

Vlhkost vzduchu se dá měřit a příslušné přístroje už nejsou ani tak drahé (digitální teploměr s vlhkoměrem se dá sehnat do 200Kč). Zkuste tedy změřit co máte doma a co v práci, jestli to není slepá cesta. Jako normální se udává mezi 40-60 % relativní vlhkosti.