Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Třídění sklenic do kontejneru na sklo - včetně víček?

Dobrý den mám dotaz na třídění skleněných sklenic a flašek: Když dávám do kontejneru na sklo sklenici, má se sundat víčko (sklenice od okurek například), případně plechový kroužek , který zbyde(flaška od vína, rumu) nebo se dam dávají i s víčkama? Je to velký problém když to tam zůstane? Nebo je to (u těch těsnících od okurek, džemů) OK, že se recyklují také?
A podobně, u PET flašek s papírovou etiketou (už dnes ne ústupu) je prohřešek když tam zustane?

Neřeš to, teď jsou největším problémem víčka plastových lahví, smršťovací fólie na plastových lahvích, plastová brčka a uchošťouchy. V našem státě bylo v roce 1990 více jak 80% lahví vratných. Kelímky byly z voskového papíru no a kam jsme to dotáhli?

Jak budou u nás sbírat děti víčka na nějakou akci si už ani nedokážu představit, asi se budou dětem dávat nože, aby víčka mohli odříznout. Budou vznikat řezné rány u dětí a pak se zakážou nože nebo lahve budou nerezové a vlastní a vrátíme se do 60 let kdy jsem chodil s bandaskou pro mléko. Už vůbec si ale nedokážu představit co bude dělat Láďa Hruška s tavnou pistolkou.

Zakážou děti. Láďa Hruška si jistě něco skvělého vymyslí (jako většina imbecilů). BTW: už jsem to tu kdysi psal: dle receptu tohoto mudrce /mrduce/ uvařil onehdy můj ujec cosi "levného a chutného". Nežral to ani pes Kraken. Možná bude Láďa radit, jak s tavnou pistolkou zalepit pohlavní ústrojí - recept na přelidnění planety. Snad už u toho nebudu.