Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po léčbě - znovu testy - hradí opět pojistovna?

Dobrý den

Někdy v listopadu nebo už říjnu min roku jsem si u svého praktického lékaře nechal udělat testy vitaminu D. Hradila to pojistovna. Necekal jsem to ale byl jsem rád že to nemusím sám platit (stojí to tak 1500 kč myslím). Doktorka byla milá a vyhověla mi. Zjistili mi výraznější nedostatek vitaminu D (2x pod spodní hranicí) a začal jsem brát "léky" tak jak mi doktorka řekla. Ted už to budou já nevím asi cca 3-4 měsíce? Podle mě by už ta léčba měla být ok a rád bych si udělal testy jak na tom jsem (jak nízká tak vysoké hladina vitaminu D muze být nebezpečná a já bral trochu více než mi doktorka předepsala (protože to bylo málo)). Chci se zeptat - můžu jít za doktorkou znovu s tím že si chci nechat změřit po léčbu vit. D at mi to proplatí pojistovna...? Podle mě by měla, jednak je nový rok a jednak by se snad mělo dělat standardně měření i po léčbě a ne jen že "tak teď to ASI už bude ok"... Mám právo aby mi pojistovna (VZP) znovu proplatila měření po léčbě (vitamin D) (po 4 měsících od posledního měření)? Doktorka mi totiž nic takového neříkala, ani mi neříkala kdy mám znovu přijít (pro kontrolu)...?

Díky

... já bral trochu více než mi doktorka předepsala (protože to bylo málo) ...

Aha. Nový přístup - dávkování určuje pacient.
Uvědomuješ si, že změnou dávkování sis mohl uškodit? Nebylo by od věci říct to doktorce, protože to dávkování měla rozvrhnuté do určité doby a ty jí v tom děláš hokej.
Co se týče proplacení testů, zeptal bych se u své zdravotní pojišťovny.