Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chci chodit do školy

Chci chodit do školy,ale moje matka se chce odstěhovat a ukončit moje studium.Řekla mi že půjdu pracovat,a že ze mě bude jednou bezdomovec.Když jsem jí řekl že bych rád šel na internát,s tím že by ho platil otec (který chce abych se vzdělával), tak mi řekla že ne.Drží si mě jenom kvůli alimentům,tedy pokud bych byl na internátu ,tak by neměla ze mě příjmy.Jinak již jsem v polovině studia a je mi čerstvých 17 let.
Chtěl bych se tedy zeptat jak mám postupovat,mám to řešit přes úřady,když to nejde domluvou?

Na studium potrebujes suhlas zakonneho zastupcu, takze postaci suhlas otca. Pokial ta bude zivit nevidím ziaden problem pokracovat v studiu. Navyse moze poziadat sud o zmenu alimentov, pripadne sposobe dorucovania (tvoj ucet v banke).