Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korunka zubu - ano/ne a jaký materiál

Ahoj, můj zubař mi chce dát na dolní levou šestku (nebo 7, už nevím) korunku, protože tam mám ty zuby trochu křivě a vzniká mi mezi dvěma zuby taková trojúhelníková mezera, kde zůstávají zbytky a blbě se to čistí, jinak problém s tím nemám.

Mám několik dotazů:

1) mám si to nechat dát, nebo nechat jak je? Nemůže v budoucnu vzniknout nějaký problém pod korunkou.
2) jak to probíhá a je to bolestivý - hlavně ta první návštěva když se zuv připravuje - přiznávám dobrovolně, že co se týče zubaře, tak jsem posera a hrozně citlivý (bolí mě i dentální hygiena i když všude píšou že to nebolí)
3) jaký materiál zvolit - mám na výběr kovovou za 1500kč a nebo keramickou za 4500 kč - jakou mám vybrat, 4500 se mi dávat nechce, ale pokud se to vyplatí, tak to raději dám, než mít v budoucnu problémy. Prý ty kovové mají problém se studeným,teplým...

Díky

1) Pokud se udělá špatně, tak pod korunkou může vzniknout problém. Ale místo, které se špatně čistí se zase velmi dobře kazí.
2) Dneska už snad každý normální zubař používá lokální umrtvení.
3) Citlivost na teploty tam určitě u kovové bude. Navíc to nevypadá moc hezky. U zadních zubů ale není to kosmetické hledisko tak zásadní.

Korunka na zubu neodstraní mezeru mezi nimi, a vyplnit tuto mezeru je vadné. Naopak, každý zub by měl mít relativní volnost. Na čištění mezer jsou spec. kartáčky, tak je používej a řeš až vznikne problém.