Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opatrovanie

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či máte niekto skúsenosti s opatrovaním blízkeho, mám starú mamu ktorá je dosť obézna a to na toľko že nedokáže chodiť na nákupy ani nikde inde (napr. k lekárom, vyplatit faktúry atd), treba jej pomáhať pri sprchovaní a inými rôznými úkonmy. Uznajú v takomto prípade opatrovanie alebo to nie je dôvod na opatrovanie? Pýtam sa preto lebo nie vždy viem byť po ruke aby som jej mohol pomôcť kedže chodím do práce. Bohužial práca nie je dobre zaplatená a veľa kráť sa mi stane že ma ani nevyplatia včas (len zlomok celej sumy) preto by som chcel požiadať o opatrovateľský príspevok ktorý je zhruba rovnaký ako moja mesačná výplata. ďakujem

Fundovaně ti odpoví sociálka. V ČR tomu musí předcházet nějaká lékařská zpráva, diagnóza. Ve tvém případě patrně snížená pohyblivost a schopnost sebeobsluhy - to ale musí někdo odpovědný posoudit.