Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mám dát dceři své příjmení?

Ahoj,
píšu sem, protože mám takový menší problém. Chodím druhým rokem na vysokou a jsem v 8. měsíci těhotenství, otec mé ještě nenarozené dcery zemřel těsně předtím než jsem to zjistila. Dost váhám, jestli dceři dát jeho příjmení. Jeho rodina je bohatá a vlivná, oba rodiče jsou podnikatelé. Ještě než zemřel, byli tam problémy. Nikdo nevěděl, že máme vztah, jeho matka mě neschvalola, myslela si, že jsem jenom kamarádka, podporovala vztah s jinou spolužačkou, která měla taktéž bohaté rodiče, a se kterou naoko chodil. Navíc jsme krátce před jeho smrtí pohádali kvůli tomu, že jsem zjistila, že má bokovku. Vím, že si asi říkáte, že jsem blbá a není co řešit, ale pravda je, že jsem zoufalá. Mám strach, aby na mě kvůli tomu jeho matka netlačila a nakonec mi nechtěli holčičku vzít.

Proč to komplikovat?Rodiče otce žádný nárok mít nebudou,platit asi taky nebudou nic,určitě ne povinně.Zvláště když byli proti vašemu vztahu.A říct o dcerce jim můžete i později po důkladném zvážení a jejich chování k vám.A vysvětlovat malému dítěti,proč se nejmenuje jako máma,taky nebude jednoduché a o tátovi se případně může dozvědět později nějak šetrněji.