Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zabookovat hotel

Dobrej,
Potřeboval bych poradit jak zabookovat hotel. Problém je, že odlétám v 22 hodin a přilétám v 0.05 ráno. Jedná se o následující dny 8.4 odlétám, 9.4 v 0.05 přilétávám na místo. Mám si to zarezervovat od 8.4.? Nebo je to již od 9.4 ? Jak se to tedy bookuje v tomto případě. K ubytování by došlo cca 0.30-0.45 ráno. Mám kontaktovat každý hotel individuálně? Nebo je pro to nějaké hotelové pravidlo ?

prevadzkový deň v hoteli sa nerovná kalendárny deň. takze rezervovat od 8.4.. Dohodnut sa s recepciou, ze prides okolo polnoci, tak aby tam niekto bol. Casto hotel dava zlavu ak pride host po polnoci (typicky 10%)

Hotely se bookují na noci. Pokoj musíte vyklidit do určené doby (záleží na hotelu může to být 10 ráno nebo klidně 14 odpoledne). A to samé platí pro ubytování (je nějký čas, od kterého se přidělují pokoje). Určitě se vyplatí kontaktovat hotel. Ono totiž po půlnoci ani nemusí být nikdo v recepci. No a pokud ten první nocleh chcete (při ubytování v půl jedné bych čekal, že se nedostanete do postele dřív jak v půl druhé), pak nezbývá než zabookovat i noc z osmého na devátého.

vačšina hotelov ubytovava od 14:00. Nie je to preto, ze by nechceli skor, ale preto ze izby treba uvolnit a upratat.
Tak ako sa da dohodnut late check-out, sa da rovnako dohodnut skorý check-in. Často za poplatok, ale da sa. záleží od vytaženia hotelu.