Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Detektiv koncipient - jak začít bez zkušeností?

Zdravím, chtěl bych se zeptat někoho zkušenějšího ohledně práce detektiva koncipienta.
V podstatě nevím od čeho se odrazit a jak bych se mohl tuhle práci naučit na
vyšší úrovni tak abych ji mohl nabízet lidem. Věděl by někdo o firmě, která případně
nabírá detektivy bez praxe?
Co se týče profese, tak bych rád poskytoval například pátrání po lidech/věcech.

Mnohokrát děkuji za každou radu.

Jestli chceš nastoupit do nějaké firmy a začít od píky, tak tě tam snad zaškolí. Jestli chceš bez zkušeností začít sám pracovat v tomhle oboru, tak potěš koště.

Výňatek z klasika:

...Jednou byl sluhou soukromého detektiva. Těšil se, že život dostane spád, že mu bude po boku pánově čeliti nebezpečím a že přispěje svou hřivnou k luštění záhad.
Bohužel zjistil, že život jeho pána je daleko prozaičtější než život průvodčího na elektrice nebo exekutora, a jediná záhada k luštění se nabízející byla, k čemu si ho ten pán vlastně najal. Bydlil v hotelu, stravoval se v hostinci a byl katastrofálně málo zaměstnán, což bylo dobře. Výsledky jeho pátrání mu totiž přinášely jenom nepříjemnosti a obvykle to končilo tím, že všichni domnělí, jím usvědčení pachatelé ho žalovali. Saturninova práce spočívala v tom, že chodil k soudům ohlašovat, že jeho pán se nemůže dostavit k přelíčení, protože náhle onemocněl. Jinak měl celý den volno, vyjímajíc pátek odpoledne, kdy byl povinen přinésti svému pánovi z veřejné knihovny další zásobu detektivních románů...