Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boj s dvěma meči..?

Ahoj, po shlédnutí seriálu Spartacus mi v hlavě tkví otázka, zda je možné bojovat s dvěma meči. Snažil jsem se pohledat více informací ohledně historie tohoto druhu boje, popřípadě techniky a nic moc relevantního jsem nenašel. Kdyby měl někdo informace typu.. jaké druhy mečů a základní techniky útoku/obrany pro boj s 2 meči, tak sem s tím. Díky :-D

Stejně, jako dlouho trvá se naučit boji s jedním mečem, tak o to déle pak trvá se naučit boj se dvěma meči.
Musíš mít pro to taky předpoklady - prostorovou orientaci, zvládat a vyhodnocovat nezávisle 2 končetiny...
Umíš psát dvěma rukama současně, každou něco jiného?

Dva meče jsou spíše horší řešení. Pokud používáme dva meče zároven, tak nám je protivním jedním švihnutím oba zahodí. Pokud bychom měli jeden vepředu a druhý dále, tak vlastně využíváme jen jeden, protože ten v pozadí je hrozně daleko a protivník uvidí pohyb, kterým se k němu chceme dostat. Také si tím odkryjeme obranu. Proto je častější meč a dýka a nejvíce meč a štít - přeci jen, štít je na obranu mnohem lepší.