Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nízká tělesná výška

Dobrý den,

abych se představil, jsem 26letý muž, měřící asi 178cm (koukám do lékařské zprávy). Jsem s touto výškou velmi nejistý a připadám si většinu času extrémně malý. Vždy mě přitahovaly partnerky okolo 170cm a posledních cca 8 let jsem s několika takovými slečnami dlouhodobě chodil. Po posledním rozchodu na mě ale dopadlo zjištění, že jsem prostě možná příliš malý, což se mi ještě potvrdilo letmým pohledem na dívčí fóra, kde takřka všechna vyjádření od 160cm slečen směřují k minimálně 190cm partnerům s tím, že ostatní "jsou podivně malí" atd. Nechápu, jak jsem se mohl dříve líbit i několika slečnám podobného vzrůstu - možná prostě jen čekaly na něco lepšího?

Faktem je, že jsem dříve disponoval mohutnou, svalnatou postavou do té míry, že mě lidé zastavovali, ptali se na trénink atd. Po posledním rozchodu, extrémně hektické práci a zdravotních problémech jsem bohužel zhubnul "na kost" a vypadám tak ještě výrazně hůř, než předtím.

Máte někdo zkušenosti, jak takovou situaci zlepšit / jak se s ní vyrovnat?

Moc děkuji za veškeré tipy.

Jestrli tě to uklidní, mám +-172 a nikdy mě nenapadlo nad tím přemýšlet, nebo se považovat za nějak malého. Spíš si myslím, že jsem tak akorát. Ani nevim, co si o tom myslí okolí, opravdu mě nenapadlo to řešit.

Hádám, že se na dívčích fórech dočteš, že chtějí vysokého, mladého, bohatého muže s vlastním rančem nebo zavedenou a vydělávající firmou (po vzoru amerických seriálů). I když v pětadvaceti by už mohly mít rozum.

Díky za odpověď! No, upřímně bych rád měl někdy pocit, že jsem pro ni opravdu atraktivní, ne že jsem někdo, s kým se "smíří", což by navíc takřka určitě vedlo k pozdějšímu rozchodu, jakmile potká někoho, kdo bude tomu ideálu odpovídat víc. Jinak nemám ani ranč, ani firmu, ale výdělek poměrně značný, poslední rok se mi začalo po téhle stránce fakt hodně dařit. Problémem je, že se mi takhle hromadí peníze na kontě, stejně si ale nemám co extra koupit a okolí to stejně nevidí...

Když to bereš takhle, prima :-) Osobně mě právě dost hlodá to pomyšlení, že to není "ani průměr" - fakt by mě zajímalo, jestli se tohle některé dřív líbilo nebo jestli to z jejich strany bylo od začátku jen na čas...

Nevim kolik merim, mam se jit zmerit, abych mohl mit depku z jakehosi cisilka? Resis hovadinu, pokud te nejaka nechce protoze meris xxx cm a ne yyy cm, tak bud jen rad, ze nema zajem, s takovou povrchni nanou bys byl cely zivot v <>. Je to jako kdyz chlap nechce zadnou co nema alespon ctyrky kozy. "Divci fora" bych neresil, to je jen komedie kde si 90% pubertaku dela srandu, kolik paru s 30+cm rozdilem vysky vidas? Krom toho takovy vyskovy rozdil uz zavani fetisem.

Jak situaci zlepsit? Pokud nemas v okoli chiropraktika se skripcem, tak asi tezko. Jak se s tim vyrovnat? Velice jednoduse, prestat resit takovou ptakovinu, vetsine normalnich holek je to jedno, pokud nejsi vyslovene hobit, nebo basketbalista.

Díky za reakci! Chápu, že být s úplně povrchní holku je o ničem, na druhou stranu si řekněme, že preference máme asi všichni - osobně mě, bohužel, přitahují spíše vyšší typy, jak jsem zmiňoval v otázce. Rád bych taky slečnu, které budu připadat atraktivní a ne jen "když nic jiného není po ruce". Jinak párů s cca 30cm rozdílem neznám mnoho, ale pár zase ano, není třeba sahat daleko... Otec má 190cm a máma ani 160 - v téhle oblasti jsem byl, myslím si, značným zklamáním. Pamatuji si, že když jsem byl malý, oba očekávali, že budu alespoň stejné výšky, jako otec (mluvilo se o tom poměrně často).

Jaký zklamání z toho, že jsi nevyrostl? To jsou tví rodiče takoví blbci, že by ti tohle vyčítali? IMHO jediný problém je ve tvé hlavě, kdy sis nedostatek zájmu od slečen přetavil do tělesné výšky. Vzpamatuj se!

Nedávno jsem se byl podívat na jeden hrad. Byla tam krásná slečna, věk tak do 25, vysoká, prsatá, prdelatá, krásný dlouhý vlasy. A s kým tam byla? S kořenem, co by mohl být její táta, plešatějící a asi o hlavu menší. Chápu, že pán měl peníze (bylo vidno), ale fyzická výška rozhodně nebyla překážka. Naopak, vysoký slečny mají často problém, že většina kluků je menších než ony, protože ne každýmu je milo se dívat na holce do očí zespod. Takže jestli se ti líbí vysoký holky, tak ještě budou rády, že máš zájem. Se svou výškou rozhodně nejsi prcek.

Moc díky za podporu! Upřímně, fyzicky neypadám nic moc (oholená hlava kvůli vypadaným vlasům, nevysoká postava, obličej nic moc), mojí jedinou devizou byla ona svalnatá postava, kterou už nemám ani zdaleka (4 roky zpátky to bylo na úrovni, že jsem se chystal na závody v kulturistice). A pro perspektivu, dnes jsem se bavil s otcem a slyšel jsem, mimo jiné, že i ve fázi, kdy jsem posiloval, byl stejně větší, než já (údajně si zkoušel trička, která jsem u našich nechal). Takže tak :-)

Jinak jo, být jako !ýpek z hradu s "vysokou, prsatou a prdelatou do 25ti", to by byl sen, o tom žádná...

No vidím, že budu muset alespoň zamakat zpátky na té postavě, bo kariéra vidět není, co si budeme říkat.. A ještě jednou moc díky ;)

Nevim, jak jsi vypadal ty, kdyz ses chystal na zavody v kulturistice, ale jako holka teda muzu rict jedno.. ti (profi) kulturisti jsou tak neuveritelne osklivi. Normalne svalnata postava z jinych sportu je v pohode, ale kulturisti fuj. To uz snad radsi i nejakeho o hlavu mensiho skrcka (tzn. by musel mit tak 150 cm :-D) nez kulturistu. Ale na druhou stranu... tisic lidi, tisic chuti. Nekomu se treba i ti kulturisti libi, no...

Mám ešte o trochu menej a v pohode - pre mňa. Poznám mladých mužov (aby sme si rozumeli, po puberte), čo majú pod 180 a pokiaľ viem, tiež to berú v pohode.

Skús to brať tak, že ak babe vadí tvoja výška, problém je na jej strane.