Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak dostat vodu z ucha? - Prosím o radu

Dobrý den,

Včera se mi při sprchování podařilo dostat vodu do ucha, kterou se mi pravděpodobně podařilo utěsnit mazem při čištění vatovou tyčinkou.

Bohužel, už se mi to nepodařilo dostat ven. Doufal jsem, že to vyteče přes noc, ale nestalo se.

Dnes jsem to opět zkoušel a nic. Normálně bych to neřešil a šel k obvodnímu lékaři, ale to je až pozítří. Byl bych nerad, kdyby se mi do té doby tam vytvořil zánět.

Neznáte, prosím Vás, nějakou účinnou metodu, jak vodu dostat ven?

Děkuji

PS. Zvláštní je, že v uchu cítím vlhkost, i když je suché.

Někteří říkají, že na "rozbití" ušního mazu zabírá lékařský!! peroxid vodíku (tedy ne na odbarvování vlasů). Názory na tohle se různí, na ORL se na to moje doktorka moc netvářila.

Jsou i nějaké speciální spreje, zkušenost nemám.

Já tu zkušenost měl. Při čištění uší jsem si zacpal špunt z ušního mazu do zvukovodu a prakticky jsem na to ucho ohluchnul. Doktor mi doporučil právě peroxid vodíku kapat několikrát denně do ucha, nechat vyšumět a vylít z ucha. Ten špunt z mazu to postupně rozpustilo.

Tak asi se primarne musis zbavit toho mazu. Nekteri lidi pouzivaji na uvolneni mazu v usich olivovy olej. Nebo Vaxol. Ale pry ten Vaxol je prakticky to samy jako olivovy olej.
Ale netusim, jestli to poslouzi i jako jednorazova pomoc, nebo jestli se to musi pouzivat trvale, aby to melo nejakej efekt. Vim jen, ze to pouzivaji lidi se sluchadly, nekterym to pry vylozene doporucil lekar.