Terminologie opravdu není důležitá, já jsem si jen nostalgicky vzpomenul na vášnivé debaty v zakouřených místnostech nad encyklopedií Rock 2000. Půllitr před sebou a pár promile byly vhodnou kvalifikací k polemikám.
Philip Glass: Názvy filmů se dají i přeložit, viz G. Úžasným zážitkem pro mne byl koncert v Ostravě 2013:
philip-glass-a-music-in-twelve-parts-a-na-nicem-jinem-nezalezelo.html
Nicméně první dvě části Music in Twelve Parts jsem na LP koupil už v 80. letech. S nadšením jsem je pouštěl přátelům. V této souvislosti musím konstatovat, že produkce Phila Glasse usínajícím zmoženým rockerům ve 4. hodiny ráno po pařbě dokáže přivodit reakce s velmi jadrným slovníkem , tedy v případě, že posluchač ještě může mluvit.
Punk a nová vlna: po kvasu v 60. letech se rocková hudba v 70. začala utápět v kompozicích, megakoncertech a soukromých vrtulnících (to ti nejbohatší), s nimiž se nastupující rockeři přirozeně neztotožňovali. Vynořily se garážové kapely, došlo k znovuobjevení Doors nebo Velvet Underground. Nejslavnější punkové album Never Mind the Bollocks, Here's the Sex Pistols je možná na jedno brdo, ale skvělá hudba. Bigbít se znovu vrátil do klubů a malých scén, kam patří. Tak si poslechněte třeba Sham69:
Dechovka: můj taťka byl výborný zpěvák a tanečník, milovník dechovky, nešťastný, jak jsem se zvrhl. Postupem času jsem mu dal za pravdu. Proč bych si nezatančil polku nebo valčík se svojú děvčicú. Cimbálka je spojena s vínem, takže tu mám rád taky, jak jinak .