Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Piercing

Nedávno som mala 15 rokov a chcela by som si dať spraviť piercing. Sama si ho robiť nechcem, chcem, aby mi ho robil odborník v štúdiu. Mama proti tomu nie je, ale vraví, že mi ho dovolia až od 18tich. Je to pravda? A keby bol vážne od 18tich a mama tam so mnou pôjde a tam mi to dovolí, spravili by mi dierku?

loading...

Piercing... To je něco, co dokáže dokonale pokazit krásné mladé dívčí tělo. Když vidím hezkou holku, která má kroužek v obočí, kroužek v nose, ve rtu a dokonce jakousi malou činku v jazyku, tak je mi na zvracení. Někdy mám chuť ji říct, jestli ji není líto toho hezkýho ksichtíku. Ale neříkám to. Asi bych slyšel něco jako vrať se do hrobu, víš prd, co je "in". Ach jo....

Co mladý pěkný holky, ale když vidím ty 120+ kg holky, který se oblečou jak vagabundi, vlasy si zpola vyholí, obarví na fialovo a k tomu ještě přidají hromadu pearcingu, tak mi přijde na mysl, jak asi ty holky myslí - "jsem tlustá a blbá, žádnej chlap mě nechce - tak to tuplem zazdím!".
Vyloženě se mi ekluje, když si holka dá nějakej kus kovu do nosní přepážky. To pak vypadá, jako by měla permanentně šušeň z nosa.

Ja chci šukať s človekom ne robotom, ktorého povrch tvorí 99% anorganickej hmoty a 1% organickej... to je fakt humus čo dnešné holky so sebou robia, a kluci též. Nie je nad prirodzený vzhľad. Kdybych chcel olizovať kov, koupím si

[depositphotos_69658123-stock-photo-lord-buddha-metal-statue.jpg]

Konektor skrz kuzi mel nejaky prastary model, nebo to dneska maji nektere typy implantovatelnych sluchadel na kostni vedeni. Ono to neni uplne moc vyhodny, riziko infekce, nutnost zvysene hygieny a tak.

Kochlearni implantat jako takovy je fakt reseny pomoci magnetu. A spousta dalsich sluchovych implantatu vcetne tech kostnich uz se taky dneska resi pomoci magnetu, na hlave vysilac, pod kuzi prijimac.

Vlastne asi kdybych verila na skodlivost elektromagnetickeho zareni, tak bych si to mohla jit hodit, protoze mi to (skoro) furt nejaky tyhlety signaly pere do hlavy :-D Este k tomu mobil, wifiny... kurna, ze ja si fakt poridim tu alobalovou cepicku :-D

Faktem je, ze ten dokument byl dost postarsiho data, resp. videl jsem ho pred nejakejma 15 lety a ani tehdy asi nebyl nejcerstvejci...
A ono ten vykon potrebnej ke skadleni nervu je 00 prd, elektronika sama uz taky zere malo, takze to dneska indukcne zvladnutelny asi je bez velkejch problemu. Clovek se furt dozvida novy veci.

No, ony ty skrz kuzi byly nekdy v 80. letech a vlastne se ani nikdy poradne nerozsirily. Vsichni hlavni vyrobci to uz minimalne 20-30 let delaji s bezdratovym prenosem mezi vnitrni a vnejsi civkou.

Ale porad taky mohlo jit o to druhe zminene zarizeni, sluchadlo pro kostni vedeni, tam se ten prenos skrz sroub koukajici z hlavy pouziva u nekterych modelu jeste ted.

Mozek je neskutecne prizpusobivej, takze mne to zni normalne, i kdyz v porovnani se zdravym sluchem to ani v nejmensim normalni neni. Ale tim, ze uz neznam nic jineho a zvykla jsem si na tohle, tak je to pro me uplne prirozeny, nevnimam tam nic divneho.
Ale neni to samozrejme hned, po aktivaci je ten zvuk fakt "spatnej" (kazdy to ma trosku jinak a ruzni lidi to popisujou ruzne, nekdo jako roboticky nebo plechovy, nekdo mickey mouse ci R2D2, nekdo v podstate slysi jen pipani, v nekterych pripadech to zpocatku dokonce ani neni zvuk, ale jen "pocit" atd.), protoze je to pro mozek neco totalne novyho, na co si musi zvyknout a postupem casu si priradit, ze tenhleten elektrickej signal je stekani psa a tamhleten je slovo "prdel" a tohlecto je zase zvuk piana atd.

Tys někdy předtím slyšela? Jestli můžeš porovnat co bylo předtím a potom. Protože kdo nikdy neslyšel, nemůže IMHO tušit, jak je co má znít správně, takže mozek tedy přijme nový smysl "na čistým papíru". Tohle si zdravý člověk může jen těžko představit, protože asi jen tak z plezíru si nenechá kochleár namontovat.

Tato otazka zustava a zustane jeste dlouho nezodpovezena.
MMCH: kdyz si clovek urizne ruku a pak mu ji prisijou zpatky, tak ty nervy fakt nevedou zase tam, kam vedly, sice je sesijou, ale ne,neni to 1:1. No a za par mesicu to clovek rozhejbe, sice uz ne treba na 100%, ale rozfunguje. Takze mozek vs zbytek tela, to je neustaly sebeuceni se. A s tim zvukem to asi bude podobny.

Nektery zensky je vidi urcite jinak - vyskytuje se u nich mutace(a vubec to neni vzacny), pri niz misto 3 typu cipku maji 4(dve ruzny cerveny). Takze tam neni co resit, jejich barvocit je fakt jinde nez muze bejt ten muzskej. Obecne - vzhledem k tomu ze tyhle geny jsou mrchy zrovna na ty casti X chromozomu, ktera se nekryje s Y, tak zensky maji spoustu sanci mit to lepsi z tri potencionalnich babicek, zatimco my chlapi se musime spokojit s pulkou toho, co mela nase matka.
Jednou jsem se hadal s manzelkou o barve rucniku - byl takovej modrozelenej, ja tvrdil ze je spis modrej, ona ze je zelenej. Nepomohl mi ani z prace pritazenej spektrometr, kterej potvrdil moji domenku ze ta barva obsahuje nepatrne vic modry nez zeleny slozky, prej je zelenej, pardon, zelinkavej.

Rozhodně vidí jinak. Zatímco chlap vidí oranžovou, při potřebě detailnějšího vyjádření je světle, či sytě oranžová, ženský tam mají lososovou, meruňkovou a další odrůdy, který ani nedokážu vyjmenovat.
On to vlastně vykazuje ten Karlův obrázek, teprve teď jsem si na to mrknul důkladněji.

Slysela jako male dite. Takze si to fakt uz nepamatuju a nedokazu rict, jaky je mezi tim rozdil.

Ale jsou lidi, co prisli o sluch v dospelosti a pro spoustu z nich (ne vsechny) se ten zvuk casem taky stane prirozenym. On mozek prijima vsechno, kdyz mu nic jineho nezbyde. Kdyz ma na vyber, tak si samozrejme vybira to lepsi.

Jinak jsou i lidi (v zahranici, u nas jim zdravotni pojistovny leda ukazou fakac), co maji jednostrannou hluchotu, na jedno ucho slysi normalne a na druhe vubec a nechaji si tam dat taky ten kochlearni implantat. Ti pak muzou porovnavat. Jako je to samozrejme jiny, normalni sluch je lepsi (jeste aby ne), ale to druhe ucho s implantatem jim zvysi kvalitu zivota, protoze opet slysi z obou dvou stran. Ono ma fakt svuj duvod, proc mame dve usi, dve oci a tak.