Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bicykel - Radenie

Zdravím, keď chcem na bicykli preradiť na väčšie ozubené koliesko v zadu, a menšie vpredu, tak sa mi začne reťaz "zadrhávať" a nepreradí to plynulo. Takže vždy to musím urobiť tak, že preradím ešte o jedno nižšie a potom to vrátim späť o jedno vyššie. Ale keď radím opačne t.j. Vzadu z väčšieho na menší a vpredu z menšieho na väčší tak to zaradí už krásne plynulo. Ale opačne to už robí problémy. Vždy musím zaradiť ešte o jedno viac aby to preradilo správne. Môže mi niekto vysvetliť ako sa teda správne radí? Bicykel mám Romet Rambler r6.2. Prehadzovačka, prešmykač všetko od Shimano. Bicykel je nový, cca necelý mesiac starý.

Nebo se to naučit seštelovat sám (osobně jsem radši, když to umim a nejsem závislý na servisu, ale já mám kolo 40 let staré), teda pokud to neni nějaký fajnový nechanizmus, na který se dá šáhnout jen certifikovaným klíčem. Jinak i eshopy tuto možnost obvykle nabízí (např. do roka nebo do 200 km podle toho co nastane dřív), ale aspoň pro mě představa, že se s tím budu někam tahat, když mi to domu přivezla třeba PLL...

Z největšího (rozety) na největší (kazeta) je zhovadilost - kurvíš řetěz a zuby. Opačně to platí taky. Tys nikdy nejezdil na kole, že to nevíš? Máš tam minimálně 18 "rychlostí" (spíš víc, nevím, co máš za kazetu), zkoušej. Pokud lanka drhnou, devět z deseti cyklistů radí namazat bowden (kolo "na záda" a kápnout klasický řepkáč - ono si to tam navzlíná). Naštelovat se to dá, ale musíš v terénu - na koze bez záběru nastavíš prd.