Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zežloutnutí stříbra

Dobrý den, nedávno jsem kupoval přítelkyni korálek k náramku Pandora. Korálky byly čisté, tak jsme je nečistil ale náramek jsme dali do alobalu se solí a teplou vodou jak píši na internetu a náramek mírně zežloutnul oproti korálkům. Máte někdo zkušenosti s tímto? Dá se to nějak vyřešit?
Děkuji za rady

Řešení:

Naramok sa bude cistit tazsie, ale jemne zazltnutie striebra odstranis makkou gumou na gumovanie tuzky.
V drogeriach (a videl som to aj v Lidli) sa da kupit vata na cistenie striebra, pripadne pouzit komunisticky Sidol, stale sa predava ale pod menom Sitol.
Inak pchat striebro do teplej slanej vody s alobalom? To sa robi len ako posledna moznost pri veeelmi skorodovanom striebre, kde Al sa vraj lepsie naviaze na kyslik z hrdze, ale mne osobne to nikdy nepomohlo

Naramok sa bude cistit tazsie, ale jemne zazltnutie striebra odstranis makkou gumou na gumovanie tuzky.
V drogeriach (a videl som to aj v Lidli) sa da kupit vata na cistenie striebra, pripadne pouzit komunisticky Sidol, stale sa predava ale pod menom Sitol.
Inak pchat striebro do teplej slanej vody s alobalom? To sa robi len ako posledna moznost pri veeelmi skorodovanom striebre, kde Al sa vraj lepsie naviaze na kyslik z hrdze, ale mne osobne to nikdy nepomohlo

To je divné. Čistíme tak stříbrné příbory po prababičce a vždy beze ztráty kytičky (černota zmizí, žlutá tam není). Používáme ale místo soli jedlou sodu. Je to tvoje stříbro fakt stříbro :-)? Můj řetěz s pentagramem leštím "Auronem", je ale pak nutné opláchnout pod studenou vodou. Zkus ocet se sodou nebo "kokakolu" - když to není čisté stříbro, obvykle to pomůže. Moje doporučení: tu alpaku (řetízek) zahoď a kup přítulkyni čisté stříbro. Nestojí to moc.