Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poškodená chrupavka a telesná výchova

Dobrý deň, mám otázku ohľadom možného zhoršenia sa môjho stavu.
Bola mi diagnostikovaná hypermobilita a taktiež mi bolo povedané že mám zodratú chrupavku na kolene 1. Stupňa. Chodím na strednú školu a k nej samozrejme patrí aj telesná výchova. Na hodinách tel. pravidelne hrávame flórbal, chodíme do posilnovne atď. Pravidelne ma koleno po telesných výchovách bolí niekedy aj dva dni, nakoľko naša učitelka nerešpektuje moje namietanie.
Mala by som byť oslobodená? Alebo nemám nárok? Ak nebudem oslobodená môže sa mi stav zhoršiť? Ďakujem pekne za všetky odpovede.

Záleží jak moc je učitel tělocviku vstřícný, jestli se tomu přizpůsobí, nebo jestli bude chtít papír od doktora. Jak to tak čtu, tak to bude druhá kategorie, takže řešit s lékařem, který osvobození podpoří, pokud je rozumný. A pokud bude vstřícný i ředitel, narozvhrhuje tělocviky na kraj dne.