Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Karate.vyssi vek mozem zacat?

Ahojte,

mam 36 rokov a rad by som sa zacal ucit karate,je to mozne,ci je nevyhoda uz v mojom veku.paci sa mi ten smer,len neviem ci sa do toho pustit v tomto veku.
nejde mi o nejake ciele,len o zivotny styl.mate niekto podobne skusenosti,alebo ste zacali v neskorsom veku?kazda odpoved potesi.Dakujem za rady.

Smelo do toho, ja som sa v mladosti venoval bojovym umeniam a planujem sa k tomu vratit, hoci mam o 9 rokov viac ako ty. Zatial som sa k tomu nedostal, ale uz to mam aj na tabuli v kuchyni a kazdy den sa na to pozeram;o).
Vek nehra rolu, podstatna je vola.
Btw tiez budem zacinat odznova, mam o 15kg viac, rukami sa uz nedotknem zeme v predklone, mam problemy s krizami a pri vacsej namahe sa zadycham.
V podstate akoby so nikdy nic nerobil.
Bude to vesele.
A bude to boliet.

5 rokov judo (tam som aj nieco dosiahol), chvilu karate, nieco cez rok kickbox, ale v principe ma zaujimalo vsetko, pretoze som vyrastal na video kazetach Bruce Leeho a Jackiho Chana. My sme chodievali cvicit s tonfami, palicami, ci nuncakmi v case, ked ich nemali vo vyzbroji ziadne ozbrojene zlozky. Vsetko bola samozrejme home-made vyroba, kupit sa to nikde nedalo;o). Holt spytaj sa otca, mozno mal tiez nejakych takych kamosov;o).
Dnes som v stave, ked som dospel do bodu, ze venovat sa jedinemu bojovemu umeniu je blbost a ze neexistuje najlepsie bojove umenie na svete ako si skoro kazdy mysli, uz to tak nezeram ako kedysi a beriem to skor ako prijemnu moznost fyzickeho odreagovania.
Zacat s karate, co je taka klasika nie je blbost, neviem sice ako ake skoly su teraz "in", kedysi tu boli asi len Shotokan a Goju-ryu, Goju-ryu mi prislo, ze mali sofistikovanejsie katy a mal som tu skolu radsej, aj ked ja som zacinal so Shotokanom.

jejich představa moraváka je ogar s klobůkem, gumákama od hnoja a s vidlama v paprčách

Jo, je to děsivé. Že je živíme je nenapadne (srovnej platy v Čechách a na Moravě). Mám v Praze dceru, která dělá hovno a vydělá trojnásobek mé standardní mzdy. To je OK? Jebal to had...