Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obranné prostředky

Ahoj, je mi 16 a jezdím ve tmě ze školy z města, kde jsou ehm (nepřizpůsobiví občané) a docela rád bych u sebe měl něco, čím se mohu ubránit. Proto se ptám, jestli existuje něco, co si mohu koupit a mít u sebe, když mi ještě nebylo 18. (O pepřových sprejích vím).

Pokud neotravujou, tak nic neres, predsudky jsou pro blbce.
Pokud otravujou, jezdi jinudy.

Pokud nemas na vyber, plynovka je asi nejlepsi reseni, neni problem ji koupit, ale legalne ji muzes mit az od 18ti. Pokud nezvladnes nuz (pri obrane je casto nejvetsi prekazkou vlastni strach z toho, ze nekomu ublizis), pak si sezen teleskopickej obusek a trochu se s nim nauc. Peprak je na bobek, a na hovadiny typu maceta z pily nebo britva na gumicce radeji zapomen.

Jen nevim, jak to budes resit, protoze zbrane do skoly nepatri, teleskop je nejmin napadnej a kdyz s nim nebudes machrovat pred spoluzakama, tak by nemel byt problem.

Kup si nějaký osobní alarm.Nestojí moc,vejde se i na klíče.Odjistíš,případně odhodíš od sebe do tmy.Sirénka až 110 dB útočníky odradí nebo alespoň na chvilku zdrží.Odjistíš,případně odhodíš od sebe do tmy.Pak je čas zdrhat nebo je začít likvidovat tím sprejem.

http://www.policejninoviny.cz/recenze-ssobni-alarm-sabre-red-110-db.html
https://www.frogtac.cz/ZBRANE-A-SEBEOBRANA/Sebeobranne-prostredky/Osobni-alarmy/
https://www.top-armyshop.cz/osobni-alarmy

Můj neplnoletý syn praštil plnoletého bl.ba, který mu vyhrožoval a po vystoupení z vlaku mu zazadu sundával sluchátka, že mu dá facku. Tak se ohnal a praštil ho. Byla z toho rozseklá tvář, bezvědomí a sanitka, policie, kriminálka. A aby se vyhnul soudu, tak nás to stálo 7000 pojišťovně za léčení a musel mu napsat jak ho to mrzí. Tím se pozastavilo řízení a pak rok nesměl mít prů.er a tím se to zastavilo úplně, respektive to k soudu ani nešlo. Takže jedinou obranou je nechodit sám, nebo zdrhnout, nebo se nechat někým vozit. Jakýkoliv prostředek budeš mít u sebe a použiješ ho a budeš sám, tak nikdy nedokážeš, že jsi ony útočníky nenapadnul ty, protože oni si všechno dosvědčí. Můj syn použil jen ruku. Nedovedu si představit jak by dopadnul pokud by toho agresora praštil nějakým železem. Nejlepší obrana je nedostat se do situace, kdy ji potřebuješ.

Davam suhlas, snad len, zeby bolo dobre naucit syna ako ma udierat...zasadne neudierat do tvrdych casti tela, urcite nie na tvar. Ludske telo ma kopec inych citlivych miest, kde uder nie je vidiet a agresora zlozi rovnako dobre ako uder do tvare. Bez nasledkov, ktore musel znasat tvoj syn.
Navyse mam kamosa, ked raz vyhadzoval z krcmy opilca a vyrazil mu pritom zuby zlomil si pritom hanku a dodnes ma trvale nasledky (kamos nie opilec). Dalsi priklad preco neudierat na hlavu.
Samozrejme ak ta napadne tlupa a nestihnes utiect ide vsetko bokom a udierat kde sa trafis.