Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pojištění auta - mladý řidič

Zdravím,
rád bych dostal radu, odpověď, jak postupovat při povinném pojištění auta pro syna. V březnu bude vlastník ŘP a je mu 18.let. Rád bych aby si vyjížděl hned vlastní bonusy. Trochu se motám v pojmech vlastník, provozovatel, pojistník a jejich role v případě nehody. Rád bych zůstal veden jako vlastník a provozovatel auta jako dosud, pouze by se změnil pojistník, a to by byl syn. Komu se započítávají malusy v případě nehody? Pouze pojistníkovi, nebo pojistníkovi a zároveň také provozovateli ?
Děkuji
Honza

To je soukromé nebo firemní auto?
Nevím, jak je to teď, letos tomu bude 13 let co jsme kupovali soukromé auto, je napsané na manželku (bylo to hlavně z jejích peněz) a na ni je i pojištění (Uniqa), ona řidičák má, ale neřídí, řídím já, někdy, ale zřídka, si k volantu sedl můj mladší syn.
A nic kolem toho jsme neřešili, ani pojišťovna.

Je to soukromé auto. Jak to popisujete je vše v pořádku. Auto je pojištěné, neděláte nic mimo pravidla, jen v případě nehody se zvýší pojistka manželce, teda vlastně Vám všem, pokud máte společné finance. Pokud by jste šli od sebe, nebo už jste od sebe (nepřeji to), tak to může být téma nepříjemností. Bez jejího přičinění bude platit více.