Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastup do nove prace na hpp - co vse musim podepsat?

Ahoj,

nastoupil jsem do nove prace na hpp, podepsal jsem pouze pracovni smlouvu, ale nic jineho. Mam strach ze zamestnavatel neco podela. Nechtel ani treba potvrzeni od doktora.

Muze mi nekdo poradit co vse musim mit abych nemel nejaky problemy?

Odchazet nechci, ale pokud to nebude v poradku budu muset. V predchozi firme sem treba podepsal 'ruzovy' papir, byl u doktora, ale tady nic.

Diky za rady.

Čím více toho podepíšeš, tím víc za všechno ručíš ty. Čím méně podepíšeš, tím víc za tebe ručí zaměstnavatel. Například: Máš k dispozici nějaké finance. Podepíšeš tzv. Hmotnou odpovědnost.
Pokud to zaměstnavatel nebude chtít a peníze třeba ztratíš, možná se z odpovědnosti vyvlíkneš.
Vstupní zdravotní prohlídka je povinná a spíš kryje zaměstnavatele.
Pokud ji zaměstnavatel nebude vyžadovat, může se stát, že máš nějaké zdravotní problémy, ale prohlídka není a nejsi jinak povinen svůj zdravotní stav uvádět.
Později můžeš třeba uhrát svoje zdr. problémy na pracovní úraz, nebo nemoc z povolání.
Ve všem však platí, co je uvedeno v pracovní smlouvě. Doporučuji pracovní smlouvu podrobně prostudovat.