Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako je to s pendleřma?

Zdravím,tak ako je to v CZ s pendleri do zahraničia? na 3 týždne zavrú hranice,potom 2 týždne doma v karanténe.A čo potom?Bude sa to opakovať alebo to je len jednorázové,či to ani oni nevedia?

Hranice nezavřou,ale od čtvrtka nemůžeš denně dojíždět a musíš tam zůstat.Ty 3 týdny není určená,ale jen doporučená doba.Vrátit se můžeš dřív nebo dýl,ale pak na 14 dní karanténa doma.Po karanténě možná bude nějaká kontrola a pak by se snad dalo vše opakovat zase na pár týdnů ven.

Včera večer říkal Hamáček ve zprávách na Nově,že se lze vrátit kdykoliv,ty 3 týdny je jen doporučení.Zpátky Tě pustit musí.Jde o to,že pak máš těch 14 dní povinnou karanténu doma.A podmínky mohou za tu dobu zase změnit,tak třeba zakážou nový výjezd úplně nebo to omezí sousední státy,když u nich bude situace horší než teď.To nikdo neví.Zkus si to najít,já to zase tolik nevnímal.
https://novaplus.nova.cz/porad/televizni-noviny/epizoda/43318-televizni-noviny-23-3-2020

Proč chodit ke kováříčkovi (Nova), když nejlepší info zjistíš u kováře (ministerstvo vnitra):

Od 26. března od půlnoci (tj. ze středy na čtvrtek) se pendleři rozdělují na dvě hlavní skupiny podle místa překračování hranice
A) Pendleři překračující hranice mezi ČR a Slovenskem a Polskem
Od 26. 3. 2020 k žádné změně nedochází.
B) Pendleři překračující hranice mezi ČR a Německem a Rakouskem
Pro tuto skupinu budou od 26. 3. platit zcela nová pravidla
- musí pendlovat pouze v turnusech, každý turnus musí mít nejméně 21 kalendářních dní (tzn. neplatí podmínka četnosti překračování),
- nemusí splňovat hranici 100 km dojezdnosti. Pokud však jedou dále než 100 km, mohou k této cestě využít pouze hlavní hraniční přechody s režimem 24/7. Pendleři, kteří jedou méně než 100 km od státní hranice, mohou i nadále využívat i tzv. pendlerské přechody.
- nemusí mít knížku přeshraničního pracovníka - tuto knížku povede sama policie v elektronické podobě.
Stále platí povinnost mít potvrzení od zaměstnavatele o pendlování (na text o 100 km se již nebere zřetel).
Porušení délky turnusu:
bude-li se osoba vracet zpět domů do České republiky, může tak učinit i dříve než po 21 dnech - ale ztrácí tímto postavení pendlera a nebude již do Německa nebo Rakouska vpuštěna v režimu pendlera.

bude-li se osoba vracet zpět domů do České republiky, může tak učinit i dříve než po 21 dnech - ale ztrácí tímto postavení pendlera a nebude již do Německa nebo Rakouska vpuštěna v režimu pendlera

To co znamená"stráca režim pendlera".Že po 14 dňovej karanténe ma už do AT nepustia?