Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pes kasle a tazko dycha POMOC

Dobry den, moj pes nemecky ovciak 10 rocny zacal pred 4 dnami kaslat ale len ked sa prudko zadychal v pokojovom stave dychal normalne tak som mu zacal robit prieduskovy caj s medom, potom som mu zacal davat aj stoptusin tabelty a pneumolysin kvapky lebo sa mu ten kasel troska zhrosil teda kaslal viac ale este sa mi to zdalo ako suchy kasel. Jedol normalne aj behal po zahrade. Dnes 4. den sa mu stav zhorsil ze uz aj v pokojovom stave tazsie dycha ako keby ho napina na kasel pri kazdom nadychnuti a sa mi aj zda ze kasel uz nie je suchy ale zatial nevracia. Prestal nejak jest konzervy ale ked mu dam sunku tak nou nepohrdne. Cele 4 dni je vo vnutri a von chodi iba na vyvencenie. Chcem sa spytat ci je len prechladnuty a cim mam zacat mu davat acylpirin. Veterinarovi zatial nechcem ist lebo pes ich nema rad a bol by agresivny. Dakujem za rady

Tak je vidět, že veterináře nepotřebujete a že to máte v malíčku. Acylpirin mu jistě dáte podle toho jakou má horečku a podle váhy atd. aby třeba nevykrvácel. Jistě také víte zda je acylpirin pro zvěř vhodný. A je li to viróza, tak mu pomůže jen klid. No a je li to bakteriální zápal plic zjistíte pomocí CRP testu, který koupíte v lékárně. A pokud se infekce potvrdí, tak zřejmě nasadíte antibiotika. ::)) Myslím ale že vás levněji přijde ta návštěva veterináře a to i za cenu, že byste měl psovi nasadit třeba náhubek ::::))))) Košík a přes košík pro jistotu roušku. :>: