Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Titul - je možné používat?

Ave. Moja prababička byla "Anna von Baumann Mifka". Provdala se za plebejce, tedy titul ztratila. Dotaz: zastřelí mě někdo, když na tiketky manželky použiju baronský titul? Moja by to ráda měla (baronka z myčky ]:))?

Tak použij předzvěst emeritní, ať jsi krytý.:-D

Nastěhoval se takhle Gejza Lakatoš do bytovky. Jde domů a na každých dveřích je: ing, Dr, Doc, Phdr...
U Lakatošů se objevila jmenovka Gejza Lakatoš Pu dr.
Pak se ho jednou někdo ptal, co to je a Gejza praví:
"Gejza Lakatoš, posunovač u dráhy.

Výňatek z klasika:

...Plukovník Bedřich Kraus, mající též přídomek von Zillergut, po nějaké vesničce v Solnohradech, kterou jeho předkové prožrali již ve století osmnáctém, byl úctyhodným pitomcem...

Údajně se u nás nesmí používat akademický titul nebo vojenská hodnost, pokud jmenovanému nenáleží.