Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem První auto

Zdravím,
do dokončení autoškoly mi chybí jedna jízda, kterou mi stopla karanténa. Každopádně pokud to vyjde, tak bych si chtěl na přelomu srpna/září kupovat své první auto. Počítám, že budu mít k dispozici zhruba 100-150 tis. (těch 150 000 Kč vážně strop, ani o chlup víc). Byl bych rád, kdybyste mi poradili s výběrem auta a napsali mi sem vaše zkušenosti. Děkuji :)

Počítám, že budu mít k dispozici zhruba 100-150 tis. (těch 150 000 Kč vážně strop, ani o chlup víc)

Za první auto tolik nedávej, kup něco za polovičku, nebo pod 100 (60-75K by mohlo stačit) a pokud mozno něco menšího, něco co můžeš oťukat bez nějakých větších újmu na peněžence.
Až něco odjezdíš, tak teprve kup něco dražšího. Vím že dnes mladí po autoškole chcou rychlé a silné auto, ale taky to pak vypadá a v lepším případě to končí jen škarpou.

A chceš raději něco menšího a novějšího, nebo toužíš po starým vraku se silným motorem (typicky Golf, nebo Oktávka). Výběr je veliký, někdo preferuje spolehlivost, jinej hogofogo, aby mohl machrovat před paštikama.
Já po zkušenostech raději obyčejnější auto, ale mladší.

Kup něco za kilo, zbytek si nech na vstupní opravy a nákup zimních gum (i když ti tam nějaký přibalí, určitě nebudou zrovna nový). A taky pojistku, u čerstvýho řidiče to bude tak od 4 litrů nahoru.

...u čerstvýho řidiče to bude tak od 4 litrů nahoru...

Nevím, jak je to teď a u jakých pojišťoven, já jsem pojišťoval auto před třinácti lety u pojišťovny UNIQA (čistě proto, že v tom autosalonu, kam jsem pro auto šel seděl jejich zástupce a já jsem pokládal za rozumné mít auto pojištěné už při cestě domů, jinak, kdybych ho pojišťoval až doma, asi bych byl jinde, když jsem pak šel doma do jejich kanclu, abych nahlásil, jakou jsem dostal RZ, tak tam seděla úplně neschopná a neochotná bába, ale těch pár příhod co se mi stalo mi vyřídili k mé spokojenosti) a tam je nezajímalo, kdo s autem bude jezdit (ale vybavuji si matně, že někde jinde je to zajímalo).

Zkus obejít příbuzné a velmi dobré známé, jestli se někdo nechce zbavit staršího, ale ještě dobrého auta, aby si uvolnil garáž pro něco nového.
Jinak nejsem zastáncem rad, koupit si na začátek něco starého, levného. Abys své začátky neprožíval dílem pod autem a dílem běháním po servisech, kde ti ten starý vrak ještě vezmou na opravu. A místo aby ses soustředil na řízení, tak za jízdy poslouchat, co ti kde zase klepe.

To je pravda, já si svoje první auto, co jsem si sám koupil, užil víc pod ním, než v něm. Závady na starým krámu, ale v mladické hlouposti jsem si to jen nepřipouštěl, že jsem si koupil polovrak, protože "Golf". Retrospektivně to hodnotím jako krám, ač jezdil pěkně.

Na rodinu v mém věku je brzo. Spíše občas do práce, výlety, občas partu lidí a občas se taky jen tak relaxačně projet. Extra soundsystém není potřeba. Akurát je problém, aby se mi to auto líbilo :D ty starší zakulacené tvary se mi moc nelíbí. Díval jsem se třeba na Opel Insignia 2010 nebo na nějaké škodovky a tak ale moc tomu nerozumím. Je to pro mě španělská vesnice co je dobré a co ne. Určitě bych chtěl manuála, protože nechci zlenivět na automatu.

Dnes jsem si na tebe vzpomněl. Šel jsem kolem Citroënu Xsara Picasso s pražskou RZ, zvenku nevypadal špatně, uvnitř cedule že je na prodej, jezdí a cena 24kKč. Teď žádného ojeťáka nesháním, ale kdybych sháněl, tenhle by mi stál za jeden mobilní hovor (mobilní číslo tam bylo).

To je na mě moc velké a taky se mi moc nelíbí. Za 24k si myslím, že to bude kasička na peníze a radši koupím auto za 100 a bez problémů, než hledat něco levné, do čeho nasypu další peníze. Každopádně do Prahy daleko, 220km po D1 se mi moc jet nechce navíc když mi ještě chybí jediná jízda do papírů :D