Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Může to být COVID-19?

Dobrý den,
je mi 17 a včera jsem se cítil k večeru poněkud nedobře a naměřil jsem si teplotu 37,1, předešlé dny mě bolelo v krku, semtam jsem kýchnul nebo zakašlal, nebral jsem na to ohled.
Dneska potřebuju ještě někam jít tak mě zajímá jestli si to můžu vůbec dovolit a jestli ta moje teplůtka mohla něco znamenat, teď ráno jsem ji už neměl ale cítím lehčí únavu.
Rýma lehce přetrvává ale v krku už mě nebolí. Jo a ještě mi je chvílemi na zvracení.
Koneckonců si říkám kdyby to bylo ono tak jsou nemocní už i lidi se kterým jsem denně v kontaktu tzn. rodiče apod.
Co si o tom myslíte?

Není důležité, co si myslíme my, ale ošetřující lékař.Který pravděpodobně řekne, že to je obyčejné nachlazení a teplota 37,1 a méně nákaze neodpovídá.Takže pravděpodobně doporučí klid v teple a doma a při nějakém zhoršení a horečkách mu zavolat.

Tak mě tak špatně není, ta teplota asi taky už klesla jak tak cítím takže klid doma neni asi tak nutný mě jde o to abych něco nešířil.
O sebe mi nejde mě je prakticky fuk kdybych něco měl nebo ne ale teď se to nejmíň hodí když dodělávám poslední ročník školy...

No, kdyby mě něco takovýho potkalo, určitě bych se chtěl na Covid otestovat - jednak proto, abych to případně nešířil dál a jednak aby hygiena mohla zachytit a otestovat většinu lidí, s kterými jsem byl v předešlých dnech delší dobu v kontaktu (aby se zabránilo dalšímu šíření). Než bych se dozvěděl výsledky, zůstal bych určitě v karanténě a nikam nechodil.
Jedna ze zákeřnost Covidu spočívá v jeho dlouhé inkubační době, než se nemoc projeví (zpravidla 7-10 dnů, může být i 2 týdny). V tý době virus šíříš, aniž bys o něm věděl.