Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bicykel - Sedadlo stále padá

[Jedná sa o bicykel romet rambler RS 6.1 alebo 6.2 (neviem presne)]

Zdravím, mám problém so svojim bicyklom. Vždy, keď si nastavím sedadlo presne podľa seba, tak počas jazdy sa mi sedadlo "zošmykuje" a ide nižšie a nižšie. Takže vždy musím napr. v polovici cesty zastaviť, nastaviť znova sedadlo, a pokračovať v jazde. Bicykel mám už nejaký ten rok. Už som skúšal rôzne pripnúť to sedadlo do rámu (má rýchlo-upínák) Keď sedadlo pripnem moc, neviem zasa dotiahnuť rýchlo-upínák. Keď ho zasa dotiahnem málo, sedadlo padá. Keď zvolím "zlatú strednú cestu" (upevním ho tak akurát) tak sedadlo znova padá. Takže sedadlo môžem upevniť ako silno len chcem, vždy sa bude šmýkať. Skúšal som aj poriadne otrieť od vazelíny či čo to je sedadlo, aj vnútro (otvor pre sedadlo v rámu) a stále nič. Nejaké rady?

Jak napsal fallon provrtej to (buď můžeš provrtat jen sedlovku nad hranou trubky z kostry) a dát tam šroubek nebo závlačku, nebo to provrtej s kostrou dohromady. V prvním případě to nebude moc hezké ale bude se ti to snadněji vrtat.

Máš pravdu. Je tu ještě jedna možnost. Sehnat dlouhou sedlovku, aby se zarazila až dole u šlapacího středu, nebo tam dát kus závitové tyče s matkou o kterou se sedlovka opře. Když to tam bude "volně ložené tak je to po otočení rámu možné i seřizovat. Doufám, že už si z toho vybere.