Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bicykel - Prešmykač zle radí

Zdravím, mám tento problém už od zakúpenia svojho bicykla, ale moc to neriešim, keďže nemám moc potrebu radiť.

Problém je v tom, že predný prešmykač zle radí reťaz na stredný prevod (predok má 3 prevody = 3 ozubené kolieska), keď radím od najväčšieho na najmenšíe koliesko, tak ide všetko ok. Ale keď radím od najmenšieho na najväčšie tak po zaradení stredného kolieska prešmykač zle "nastaví" reťaz, takže reťaz nenabehne na stredné koliesko. Musím páčku na riadidlách ešte trošku "potlačiť" viac do strany, aby sa reťaz zaradila.

Toto neries, pri 3 prevodniku ti to nikdy nepojde dokonale, hlavne ak mas este k tomu vzadu nejake 9 kolecko. Ono aj preto je dnes trend na horskych bicykloch mat vpredu iba jedno kolecko, aby odpadli tieto problemy.
Pokial ti to prehodit ide, akurat musis este trosku dotlacit presmykovac je to ok a treba si na to zvyknut.