Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Aliexpress - Nedoručené balíky

Dobrý deň, nemá niekto informáciu ako to teraz funguje s doručovaním balíkov z Číny? Nakupujem už dlhé roky všeličo z Aliexpresu a objednávky odoslané ešte v novembri 2019 boli úplne vpohode doručené, za tie roky sa mi ani jeden jediný krát nestalo aby mi balík nebol doručený a to ich boli stovky. Prišiel ale "fenomén" s názvom COVID19 ktorý môže byť príčinou... 3 balíky ktoré som mal z decembra 2019 vôbec nedorazili a dostal som full refund. Za prvé mesiace roka 2020 sú ďalšie balíky ktoré skrátka nedošli a pochybujem že dôjde produkt objednaný z januára. Teraz je už ale nejaký ten čas po karanténe a všetko by už malo fungovať ako pred tým alebo nie? Mám zopár balíkov ktoré podľa trackingu majú záznam že dorazili na slovensko a to začiatkom tohto mesiaca. Dnes je už ale 27.6 a žiadne oznámenie o balíku za vyše 3 týždne nedošlo. Vždy som bol zvyknutý nato že ak balík prišiel na Slovensko tak za týždeň došlo oznámenie že si balík môžem vyzdvihnúť na pošte.
Mám jednu dosť hodnotnú objednávku a mám trocha obavy aby to nakoniec neskončilo že nebudem mať ani peniaze ani produkt :(
Ide o sadu na úpravu bicykla pre otca https://www.aliexpress.com/item/32925991677.html
Predajca tvrdí že je balík na ceste. Tracking tam nieje dostupný a jediné čo je vidieť je status od UPS "Label Created" https://prnt.sc/t7fuq5

Problém byl s objednavkami od konce ledna a během února - tam se vše zastavilo, spousta zasilek nedorazila. Pak se vše zase rozeběhlo. Zásilky objednané v květnu dorazily bez problémů v obvyklých časech dřív než treva zásilky z března a dubna.
Pokud ti to má dodávat UPS, pak se zeptej rovnou na UPS.

Ja vidím že problém s nedoručovaním zásielok pretrváva. Podľa trackingu na slovensko dorazilo tento mesiac už 5 balíkov ale ani jeden nebol zatiaľ doručený. Niektoré sú hneď z prvého týždňa tohto mesiaca. Inak povedané je už polovica roka a pomaly každý druhý balík stále niekde viazne. Skúsim pondelok zavolať na poštu prípadne sa zastavím osobne či nemôžu dohľadať kde sa tie balíky strácajú.

Leta kupuju na Alikovi, ze zasilky nahodne zcestuji pul sveta, tydny o nich neni slyset a pak dojdou, nebo nedojdou se delo vzdycky.
Posledni dobou se to pravda deje vic, ale porad jich spousta dochazi zpusobem pro cinany obvyklym (zcestujou pul sveta, tydny o nic neni slyset a pak najednou jsou ve schrance.)

To je zvláštne. Ja mám úplne iné skúsenosti. Zrejme je chyba porovnávať českú a slovenskú poštu. Občas počujem rôznu kritiku na slovenskú poštu ale na českú takmer nič iné nepočuť :D
Ja musím práve naopak pochváliť že slovenská pošta ak rátam obdobie do decembra roka 2019 podávala vždy výborné služby. Či už šlo o tie balíky z Číny alebo aj zo slovenska. Ak bolo treba čokoľvek poslať ešte sa mi nestalo nikdy aby pošta zapríčinila nejaký problém a to som za tie roky prijal stovky balíkov a odoslal desiatky. Taktiež ich kuriérska služba funguje na výbornú...

Od prelomu roku sa ale mnohé zmenilo a balíky proste nedochádzajú a keďže tracking hlási že dorazili na slovensko tak predpokladám že je chyba na strane pošty. Skúsim zajtra zistiť priamo od pošty či môžu dohľadať kde sú tie balíky. Nevadilo by mi ak bude doručenie trvať dlhšie o pár týždňov ale ak budem čakať 2 mesiace pričom balík dorazil na slovensko a nakoniec proste ani nič nedôjde pretože sa "stratí"...