Předpokládám, že člověk, který chce na vysokou a vybírá si mezi žvásty a pavědou (s prominutím trochu přeháním a neupírám ekonomii její místo na slunci; to právo je také nutností) asi necílí na to být všeumělem, ale spíš chce tyto všeuměly a neumětely řídit nebo soudit.
Za nás se teda říkalo, že ekonomů (roz. absolventů ekonomických škol nikoliv dobrých ekonomů) je dost, však celá naše generace šla na ekonomiku nebo něco takového, protože to bylo moderní (hned po ekonomice to byl kuchař-číšník což moc nechápu). Já šel na elektrikáře (vysokou jsem ale pak také udělal, takže nelítám s kangem po lešení, i když bych kdykoliv mohl výučák oprášit a jít to dělat) což nebylo tehdy moc in. A hodně se sháněli technologové, což byl obor, na který nikdo nechtěl (z našeho zhruba stočlenného ročníku silnoproudařů na VŠ to byli 4 lidi). Já se ani nedivím, ona je to hodně ekonomie a jsou k tomu potřeba technické znalosti. Taky prý měli dobré uplatnění ti, co si na FEL vystudovali ekonomii, tím že to byli technici s ekonomickým vzděláním a ne abstraktní ekonomové co nevědi o životě nic.
Spoustu věcí se stejně musí člověk naučit za pochodu, že bychom spadli až k tomu, že bychom museli lovit zvěř a chytat vodu, to snad nehrozí, ale určitě to neni k zahození. Takové ty praktičtější věci (tedy první dvě skupiny) ale je dobré umět, ono tím, že celá naše generace šla na ekonomiku (zrovna nedávno jsem koukal, jak v našem městě snad z pěti nebo kolika obchodních akademií nezbyla ani jedna a i ostatní školy se vrací k normálním oborům, zase inzerují automechaniky, zámečníky, instalatéry, elektrikáře...), tak na řemeslo šli jen ti největší nadšenci (těch bylo pár a ti jsou dneska na roztrhání) a nebo v horším případě totální lemplové, co neměli na nic jiného, takže je nedostatek řemeslníků.